استادیوم باغشمال تبریز ورزشگاه اختصاصی دو و میدانی می‌شود

تبریز-ایرنا- رییس هیات دو و میدانی آذربایجان شرقی اعلام کرد: استادیوم باغشمال تبریز با موافقت مسئولان استانی به ورزشگاه اختصاصی رشته دو و میدانی تبدیل می شود.

سعید حاجی‌زاده روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا، افزود: به دنبال تعطیلی مسابقات فوتبال در ورزشگاه باغشمال به علت فرسودگی سکوها، پیشنهاد تبدیل آن به ورزشگاه اختصاصی دو و میدانی را ارایه کردیم که این پیشنهاد پس از بررسی‌های لازم مورد موافقت مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی قرار گرفت.

وی اظهار داشت: با این اقدام از هر گونه مباحث مربوط به تغییر این ورزشگاه تاریخی و ارزشمند تبریز به کاربری های غیرورزشی جلوگیری به عمل آمد.

حاجی زاده با اشاره به برنامه‌های هیات دو و میدانی استان در زمینه استعدادیابی و توسعه این رشته ورزشی در حوزه قهرمانی، گفت: با در اختیار گرفتن ورزشگاه باغشمال و مناسب‌ سازی و تجهیز آن برای رشته دو و میدانی، تبریز دارای دومین ورزشگاه اختصاصی دو و میدانی کشور پس از ورزشگاه آفتاب انقلاب در تهران می شود.

حاجی‌زاده با قدردانی از اهتمام و پیگیری اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی، ابراز امیدواری کرد مراحل تحویل ورزشگاه باغشمال به هیات دو و میدانی و مناسب‌سازی و تجهیز آن هرچه زودتر انجام شود و ورزشکاران این رشته به طور کامل از امکانات آن بهره‌مند شوند.

به گزارش ایرنا، استادیوم فوتبال باغشمال (تختی) تبریز قدیمی ترین ورزشگاه حال حاضر ایران است که قدمت آن به سال ها نخست سده ۱۳ شمسی بر می گردد که به تدریج سکوهای آن از تعداد ۵ هزار نفر تا ۲۵ هزار افزایش یافت و تا اوایل دهه ۱۳۸۰ استادیوم اختصاصی دو تیم تراکتور و ماشین سازی تبریز بود و حتی رقابت های لیگ های دسته های پایین نیز در این ورزشگاه برگزار می شد.

به دنبال استقبال بیش از گنجایش این ورزشگاه از بازی های تیم تراکتور و بروز مسایل ترافیکی و امنیتی، شورای تامین آذربایجان شرقی از اواسط دهه ۱۳۸۰ برگزاری بازی های لیگ برتر و دسته اول و دوم را در این ورزشگاه نوستالوژیک برای علاقمندان ورزش آذربایجان و تبریز، ممنوع کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =