سمن‌های سمیرم اقدام‌های موثری در شرایط کرونایی انجام دادند

اصفهان- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی فرمانداری سمیرم گفت: خیریه‌ها و سمن‌های این شهرستان فعالیت‌های موثری در روزها و شرایط کرونایی انجام دادند که قابل تقدیر است.

علی‌رضا فخری زاده روز پنجشنبه در نشست سازمان‌های مردم ‌نهاد و خیریه‌های فعال سمیرم در فرمانداری این شهرستان اظهار داشت: هر نوع کمکی در این شرایط دشوار، مومنانه و خالصانه است چرا که گره‌ای از مشکلات متعدد را باز می‌کند.

به گفته وی، تامین معیشت خانوارهای آسیب دیده از وضعیت کرونا بویژه تعطیلی‌های اواخر سال گذشته و ابتدای سال جاری کار بزرگی بود که توسط سمن‌ها، موسسه‌های خیریه، بسیجیان و گروه‌های مردمی خودجوش انجام شد.

معاون فرماندار سمیرم،‌ تولید ماسک، دستکش و دیگر اقلام بهداشتی و حفاظتی توسط این موسسه‌ها و اقشار بسیج را حرکتی خداپسندانه عنوان کرد وگفت: چتر حمایتی دولت در سال‌های اخیر باعث شد تا سمن‌ها مشارکت گسترده‌ای در بخش‌های مختلف جامعه داشته باشند.

فخری زاده با بیان‌اینکه امروزه سمن‌های مردم نهاد در حوزه های مختلف فعالیت دارند، اظهار داشت: نقش پررنگ و مهم این گروه‌ها در مدرسه سازی، کمک‌های مومنانه، امور بهداشتی و درمانی، محیط زیست و مسائل فرهنگی بر کسی پوشیده نیست.

وی فعالیت تشکل‌های مردمی در موضوع حقوق و فرهنگ شهروندی را مهم و ضروری قلمداد کرد و گفت: تقویت اخلاق ‌مداری و رفتن به سمت سبک زندگی ایرانی و اسلامی یکی از زمینه های خوب فعالیت گروه‌های غیردولتی و مردمی است.

به گفته معاون سیاسی فرماندار سمیرم، نقش سمن‌ها در کمک به مسوولان در سال‌های گذشته غیرقابل انکار است و همواره توانمندی و خلاقیت‌های خود را به اثبات رسانده‌اند.

فخری‌زاده تصریح کرد: مسوولان و مدیران دولتی در تصمیم‌گیری‌های مختلف در حوزه های فرهنگی، اجتماعی و هنر از ظرفیت و دیدگاه‌های سمن‌ها و خیریه‌های فعال استفاده کنند.

وی با بیان‌اینکه تعدادی از نظریه‌پردازان براین باورند که هر نوع توسعه شهروندی نیاز به توسعه عمیق اجتماعی دارد، اظهار داشت: در صورت توسعه نیافتن حوزه اجتماعی و فرهنگی، توسعه فرهنگ شهروندی نیز با محدودیت فراوان روبرو خواهد بود که سمن‌ها در این میان می‌توانند موثر واقع شوند.

رییس اداره ورزش و جوانان سمیرم نیز در همین پیوند تصریح کرد: کار را باید به سمن‌ها و بخش غیردولتی سپرد نه اینکه آنها را در رقابت یا مقابل بخش دولتی قرار داد و نادیده گرفت.

سیدمحمدرضا فلسفی گفت: ۲۱ سازمان و اداره در ستاد امور ساماندهی جوانان حضور دارند اما نیاز است این ارتباط با تعامل بیشتری همراه شود تا فعالیت‌ها نیز رونق بیشتری بگیرند.

بیش از ۱۰ هزار سید معیشتی در طرح کمک مومنانه در ماه‌های اسفند، فروردین و اردیبهشت با مشارکت گروه‌ها و اقشار مردمی، بسیج، خیریه‌ها و سازمان‌های مردمی در سمیرم توزیع شد.

شهرستان سمیرم در ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =