کمیته بین‌المللی: کرونا چالش‌هایی را در برگزاری المپیک زمستانی پکن ایجاد کرده است

تهران- ایرنا- کمیسیون هماهنگی کمیته بین المللی المپیک برای بازی‌های زمستانی ۲۰۲۲ پکن نسبت به تاثیر پاندمی ویروس کرونا بر رویدادهای آزمایشی در المپیک زمستانی و بازی‌های پارالمپیک ابراز نگرانی کرد.

رویدادهای آزمایشی پکن ۲۰۲۲ در رشته‌های اسکی سرعت، پاتیناژ، پرش اسکی، نوردیک ترکیبی و اسکی آلپاین قرار است در جریان زمستان ۲۰۲-۲۰۲۱ برگزار شود اما بحران کووید-۱۹ این رقابت‌های حیاتی را در خطری جدی قرار داده است.

«خوآن انتونیو سامارانش» رییس کمیسیون هماهنگی پکن ۲۰۲۲ در گزارش خود در نشست کمیته جهانی تاکید کرد که چگونه تدابیر اعمال شده در چین و سایر کشورها به منظور تحدید شیوع کرونا، می‌تواند برای کمیسته سازماندهی مسابقات به منظور برگزاری رویدادهای آزمایشی مشکل آفرین باشد.

سامارانش در این گزارش نوشت: آثار کووید-۱۹ مرتبط با محدودیت خهای مسافرتی، اخذ ویزا و تدابیر قرنطینه می‌تواند چال‌ هایی را برای متخصصان بین المللی، مقامات و ورزشکاران به منظور سفر به چین ایجاد کند.

وی ادامه داد: پکن ۲۰۲۲ نسبت به همکاری نزدیک با کمیته بین المللی المپیک و پارالمپیک و فدراسیون‌های بین المللی متعهد است تا بهترین فرصت و شرایط را برای برگزاری رویدادهای آزمایشی در فصل پیش رو فراهم کند.

رویدادهای آزمایشی المپیک و پارالمپیک زمستانی ۲۰۲۲ از ممنوعیت برگزاری رقابت‌های بین المللی در این کشور تا پایان سال، معاف هستندِ ممنوعیت‌هایی که چین به منظور مقابله با شیوع کرونا وضع کرده است.

کمیته هماهنگی پکن ۲۰۲۲ همچنین اذعان داشت که تعویق المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو به سال ۲۰۲۱ موانعی را برای برگزاری المپیک زمستانی ایجاد می‌کند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =