قالیباف عید قربان را به رییسان مجالس کشورهای اسلامی تبریک گفت

تهران - ایرنا - رییس مجلس شورای اسلامی در پیامی فرارسیدن عید سعید قربان را به رییسان مجالس کشورهای اسلامی تبریک گفت.

محمد باقر قالیباف در این پیام خطاب به رییسان مجالس کشورهای اسلامی تاکید کرد: صمیمانه‌ترین تبریکات اینجانب را به مناسبت فرا رسیدن عید قربان، عید بزرگ مسلمانان جهان پذیرا باشید.

قالیباف در این پیام تصریح کرد: بی تردید حج ابراهیمی، این هدیه الهی، همواره کانون صمیمیت، یکرنگی و مظهر یکپارچگی و انسجام مسلمانان بوده است و مجالس کشورهای اسلامی به عنوان مهمترین نهاد مردمی نقش به سزایی در نیل به وحدت و انسجام جهان اسلام بر عهده دارند.

وی افزود: اکنون که با همه گیری ویروس منحوس کرونا، انجام فریضه مناسک حج تمتع در سرزمین مقدس وحی ممکن نیست، تمرکز بر وحدت و همدلی با هدف تامین سلامت، امنیت و رفاه امت بزرگ اسلامی مهمترین وظیفه ما است.

رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مایل هستم یادآوری کنم که رژیم صهیونیستی از شرایط کنونی جهان درگیر با کرونا ویروس سوءاستفاده کرده و برای الحاق اشغالگرانه بخش‌هایی از سرزمین تاریخی -تمدنی و ادیانی فلسطین در کرانه باختری، تمامی تلاش خود را به کار گرفته است؛ برای عبور از این برهه خطیر و حساس، حمایت از آرمان فلسطین بیش از پیش ضرورت می‌یابد.

قالیباف در پیام خود اظهار داشت: فرصت را مغتنم شمرده، ضمن اعلام آمادگی مجلس شورای اسلامی برای تقویت رایزنی و همکاری همه جانبه میان کشورهای اسلامی، موفقیت روزافزون جنابعالی، نمایندگان پارلمان و سربلندی و عزت امت اسلامی را از خدای سبحان مسالت دارم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =