یک هزار و ۵۰۰ زوج نابارور در مرکز درمان ناباروری قفقاز اردبیل درمان شدند

اردبیل - ایرنا - رییس جهاددانشگاهی استان اردبیل گفت: تاکنون درمان بیش از یک هزار و ۵۰۰ زوج نابارور در مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاد دانشگاهی اردبیل موفقیت‌آمیز بوده است.

به گزارش ایرنا ، مهران اوچی اردبیلی روز پنجشنبه در جریان بازدید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اردبیل از این مرکز اظهارداشت: در حال حاضر انتقال دانش فنی پژوهشگاه رویان به مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاد دانشگاهی اردبیل منجر به رفع دغدغه‌های استانی در این حوزه شده است.

او افزود: مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاد دانشگاهی با ۲ اتاق عمل، کلینیک تخصصی مردان و زنان، آزمایشگاه‌های تشخیص طبی، جنین‌شناسی و ژنتیک، بخش جراحی محدود و سرپایی، مراکز مشاوره ژنتیک، مامایی، تغذیه و روانشناسی جزو ظرفیت‌های استان برای ارتقای بخش سلامت استان است.

او گفت: توسعه فضای فیزیکی این مرکز می‌تواند به ارائه بهتر خدمات بهداشتی و درمانی به مراجعه‌کنندگان منجر شود.

وی تشریح کرد: فعالیت در زمینه سلامت باروری و تلاش برای ایجاد ساختار و بسترهای مناسب جهت تسهیل درمان زوج‌های نابارور در استان  امری ضروری بوده و با توجه به میزان بالای ناباروری در استان، این نهاد با بهره‌مندی از ظرفیت متخصصان دوره‌دیده پژوهشگاه رویان و استفاده از تجهیزات روز اقدام به رفع مشکل زوجین نابارور کرده است.

اوچی اردبیلی همچنین افزود: نتایج عملکرد و میزان موفقیت استفاده از روش‌های کمک باروری مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاد دانشگاهی استان اردبیل مطابق با پروتکل‌های جهانی و کشوری است و این مرکز برای درمان زوجین نابارور از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل هم در این بازدید از ایجاد مرکز درمان ناباروری و اقدامات انجام یافته در تامین نیروی انسانی متخصص و تجهیزات به روز توسط جها دانشگاهی در استان قدردانی کرد.

سیدناصر اسحاقی افزود: جهاد دانشگاهی در انجام رسالت فرهنگی خود نیز به خوبی عمل کرده و توانسته از ظرفیت دستگاه‌های اجرایی استان و معتمدین شهری برای تحقق اهداف فرهنگی استان بهره‌مند شود.

او با بیان اینکه ورود جهاد دانشگاهی به حوزه گردشگری سلامت زمینه موفقیت و توسعه استان را رقم خواهد زد، اظهارداشت: نتایج عملکرد و فعالیت مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاد دانشگاهی در استان بسیار مطلوب است و توانسته بسیاری از مشکلات و مسائل زوجین را برطرف کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =