بیش از سه میلیون و ۸۰۰ هزار تخلف عدم رعایت فاصله طولی رانندگی در اردبیل ثبت شد

اردبیل - ایرنا - رییس مرکز مدیریت اطلاعات راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیــل از ثبت بیش از سه میلیون و ۸۰۰ هزار تخلف عدم رعایت فاصله طولی توسط رانندگان خودرو در جاده‌های این استان در چهار ماه امسال خبر داد.

کرامت حمزه نیاری روز پنجشنبه در بازدید از عملیات نصب و تکمیل سامانه توزین حین حرکت در جاده اردبیل - سرچم گفت: بیشترین تخلف عدم رعایت فاصله طولی در این مدت با ۴۸۶ هزار تردد در جاده اردبیل - آستارا و بالعکس و ۳۷۵ هزار تخلف نیز در محور رفت و برگشت اردبیل - سرعین ثبت شده است.

وی از رانندگان خواست علاوه بر رعایت فاصله طولی بویژه در فصول بارندگی و رعایت سرعت مطمئنه از هرگونه سبقت‌های غیرمجاز و تخلفات حادثه‌ساز در جاده‌ها پرهیز کنند تا شاهد وقوع حوادث ناگوار نباشیم.

او شناسایی ناوگان باری با تناژ اضافی غیرمجاز و برداشت پلاک و سرعت خودروهای عبوری را از قابلیت‌های مهم سامانه توزین حین حرکت عنوان کرد و افزود: برای نصب این سیستم بیش از ۱۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی هزینه شده است.

وی از شناسایی و ثبت بیش از ۲۰ هزار مورد تخلف اضافه تناژ و سرعت غیرمجاز توسط سامانه‌های توزین حین حرکت (WIM) در جاده‌های استان در چهار ماه سال جاری خبر داد و اظهارداشت: از این تعداد بیش از ۱۰ هزار مورد تخلف جهت اعمال قانون به پلیس راه کشور ارسال شده است.

حمزه نیاری هوشمندسازی جاده‌های استان را از اولویت‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل بیان کرد و ادامه داد: هم‌اکنون علاوه بر ۶۸ سامانه ترددشمار، ۴۰ دوربین نظارت تصویری، ۵۲ سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور، سرعت و ۲ سامانه توزین حین حرکت در راه‌های ارتباطی استان فعال است.

رییس مرکز مدیریت اطلاعات راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیـل با اشاره به شیوع ویروس کرونا و اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی افزود: در چهار ماه امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال مجموع تردد در مبادی ورودی و خروجی استان ۳۱ درصد کاهش داشته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =