نماینده آستارا : احیای واحدهای راکد در شهرک صنعتی با قوت پیگیری می‌شود

آستارا - ایرنا - نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی گفت: ۵۰۰ میلیارد ریال برای احیای هفت واحد راکد در شهرک صنعتی این شهرستان نیاز است و این امر به صورت جدی پیگیری می شود.

به گزارش ایرنا؛ غلامرضا مرحبا روز پنجشنبه در بازدید از شهرک صنعتی آستارا اظهار کرد:  وضعیت صنعت چندان خوش نیست و باید مسئولان امر در دستگاه های متولی از تولیدکنندگان و صنعتگران در حوزه های مختلف حمایت کنند.

وی بیان کرد: شهرک صنعتی آستارا در حال حاضر دارای ۲۱ واحد فعال و نیمه فعال است و هشت واحد نیز در این مجموعه در حال ساخت است و نامناسب بودن راه دسترسی و کمبود زمین برای ساخت واحدهای جدید از جمله مشکلات موجود در شهرک صنعتی آستاراست.

وی گفت : راه اندازی فیدر برق برای شهرک صنعتی آستارا به منظور جلوگیری از وارد شدن خسارت به واحدهای تولیدی نیز باید پیگیری شود ضمن اینکه این مجموعه فاقد تصفیه خانه فاضلاب و تلفن ثابت است.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: تسهیلات بانک ها به واحدهای تولیدی با نرخ سود بالا اعطا می شود و این امر مشکلاتی را در بازپرداخت تسهیلات برای تولیدکنندگان ایجاد کرده است.

مرحبا افزود: رونق اقتصادی آستارا به عنوان دروازه استان گیلان به نفع استان است و انتظار می‌رود سازمان صنعت، معدن و تجارت و شرکت شهرک‌ های صنعتی گیلان با همکاری دستگاه‌های متولی برای رفع مشکلات موجود همت کنند و اشتغال پایدار، رونق تولید و کمک به توسعه بازارهای داخلی از نتایج رونق آنهاست. ‌

بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع و شهرک صنعتی این شهرستان در سال ۱۳۸۷ به مساحت ۲۰ هکتار در روستای کوهپایه ای هودول ایجاد شده است. ‌

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =