۷۶ هزار خانوار کم بضاعت از خدمات مسکن محرومین بهره‌مند می‌شوند

شیراز - ایرنا- معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور گفت: طرح احداث ۴۰ هزار واحد مسکن ویژه خانوارهای کم بضاعت و محروم در سطح مناطق روستایی کشور با مشارکت و همراهی سازمان برنامه و بودجه کلید خورده و در قالب این طرح ۷۶ هزار خانوار کم بضاعت از مسکن مناسب بهره مند می‌شوند.

 عزیزالله مهدیان روز پنجشنبه در حاشیه کلنگ زنی احداث ۳ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومین در مناطق روستایی فارس در روستای دودمان شیراز که با حضور محمدرضا نوبخت معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار شد، اظهار داشت : در قالب احداث طرح مسکن محرومین پرداخت ۳۰۰ میلیون ریال کمک بلاعوض و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات کم بهره  از سوی بنیاد مسکن و سازمان برنامه و بودجه پیش بینی شده است.
وی با بیان اینکه طیف وسیعی از اقشار کم درآمد روستایی و خانوار های کم بضاعت زیر پوشش این طرح قرار می گیرند گفت: خانه دار شدن اقشار کم بضاعت روستایی که شریف ترین اقشار جامعه ما هستند افتخاری است که نصیب خادمان و خدمتگذاران مردم می شود ، رسیدگی به امور محرومین و تلاش برای ایجاد سرپناه برای این اقشار بخشی از آرمان های بنیاد مسکن و از آموزه های اصلی انقلاب اسلامی است .
معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور با بیان اینکه احداث ۲۰ هزار واحد از طرح یاد شده تا کنون به پایان رسیده است  در ادامه گفت: تا پایان امسال در قالب طرح احداث مسکن محرومین تلاش می شود  ۴۰ هزار واحد ویژه اقشار نیازمند در مناطق روستایی کشور احداث و واگذار شود.
مهدیان ، افق زمانی اجرای طرح ویژه مسکن محرومین با مشارکت وهمراهی سازمان برنامه و بودجه را  یک ساله اعلام کرد و گفت: دراین افق یک ساله تلاش می شود تا شرایط لازم برای اقشار آسیب پذیر در مناطق روستایی برای بهره مندی از طرح مسکن محرومین فراهم شود.
این مقام مسوول در بخش دیگری از سخنانش در باره بازسازی واحد های آسیب دیده از حوادث سیل و زلزله در کشور گفت: حداکثر تا پایان مهرماه امسال واحدهای مسکونی زلزله زده که سال گذشته دچار آسیب و خسارت شدند تکمیل شده و تحویل متقاضیان می‌شوند.
وی با اشاره به اینکه در سراسر کشورپنج  میلیون و ۸۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی وجود دارد که از این تعداد بیش از ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار واحد در قالب مسکن روستایی، بهسازی شده اند، گفت: بهسازی ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار واحد مسکونی روستایی با همت بنیاد مسکن و با تهیه نقشه و انجام خدمات مهندسی انجام شده است.
مهدیان با یادآوری این که احداث سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی در برنامه کار بنیاد است، افزود: از ۲۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی و همچنین شهرهای کوچک تاکنون ۱۰۲ هزار واحد با بانک‌ها عقد قرارداد کرده اند و تسهیلات ساخت به آنها داده شده و ۴۲ هزار واحد از این تعداد تکمیل و تحویل متقاضیان شده است.
معاون بازسازی  و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: امسال برای برنامه احداث ۲۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی پیشنهاد شده  که سقف تسهیلات از ۴۰ میلیون تومان به ۵۰ میلیون تومان افزایش یابد که منتظر تصویب و ابلاغ آن از سوی دولت هستیم.

مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس نیز در حاشیه این مراسم بیان داشت : شروع احداث ۳ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن محرومین در استان فارس با حضور معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور آغازی بر خانه دار شدن طیف وسیعی از افراد بی بضاعت روستایی است ، بنیاد مسکن با اولویت دادن به احداث این واحد های مسکونی در راستای عمل به آموزه های معنوی که این بنیاد بر پایه آن استوار است تلاش می کند تا پایان امسال این طرح را به سرانجام برساند .
عطا الله زمانی با بیان اینکه این طرح در روستای دودمان شهرستان شیراز کلید خورد گفت: در قالب طرح مسکن محرومین ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات کم بهره و ۳۰۰ میلیون ریال وام بلا عوض به متقاضیان ساخت یک واحد ۶۰ متر مربعی اعطا می شود ، احداث این نوع سرپناه ویژه خانوارهایی است که در سالهای گذشته نتوانسته اند از تسهیلات و امکانات مسکن بهره مند باشند ، بنیاد مسکن تلاش می کند تا از همه ظرفیت های قانونی برای خانه دار شدن این اقشار که شریف ترین اقشار جامعه ما هستند استفاده نماید.

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه، عصر چهارشنبه هشتم مردادماه جاری در آغاز سفر ۲ روزه به استان فارس در فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب شیراز گفت: تاکنون بیش از سه هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار به مصوبات سفر رییس جمهوری به استان فارس اختصاص داده شده و با توجه به اینکه ابعاد و حجم برخی از پروژه‌ها افزایش یافته، نیازمند تقویت مالی هستند که در این سفر درباره آن، تصمیم‌گیری خواهد شد.
بازدید هوایی از بزرگراه دشت ارژن - قائمیه، افتتاح نمایشگاه دائمی دفاع مقدس استان فارس و شرکت در نشستی با نمایندگان مردم استان فارس در مجلس شورای اسلامی از برنامه‌های روز نخست سفر رییس سازمان برنامه و بودجه کشور به استان فارس بود.
آغاز عملیات اجرایی ساخت خط سه قطار شهری شیراز، بازدید از ورزشگاه در حال ساخت ۶ هزار نفری شیراز، بهره‌برداری از فاز اول دانشگاه صنعتی شیراز و شرکت در جلسه مشترک شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان فارس و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی از برنامه‌های روز پنجشنبه نوبخت در شیراز اعلام شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها