هفت بقعه متبرکه کهگیلویه و بویراحمد مجری طرح ملی شمیم خدمت  است 

یاسوج- ایرنا- معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد گفت: هفت بقعه متبرکه این استان تا پایان سال ۱۳۹۹ مجری طرح ملی شمیم خدمت است. 

حجت الاسلام قاسم مؤمنی شاد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این طرح ملی در کشور و کهگیلویه و بویراحمد به  منظور عمل به منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر تحقق جهش تولید و با هدف ایجاد اشتغال پایدار در زمینه های گوناگون برای خانواده  های نیازمند با شناسایی فرصت های شغلی و استفاده از ظرفیت بقاع متبرکه و موقوفه ها اجرا می شود. 

وی افزود: سازمان اوقاف و امور خیریه کشور برای عملیاتی شدن هر چه بهتر جهش تولید برنامه هایی متعدد را در دستور کار خود قرار داده  است. 

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: طرح ملی شمیم خدمت یکی از این برنامه ها بوده که برای اجرا به استان ها ابلاغ شده است. 

حجت الاسلام مؤمنی شاد عنوان کرد: برنامه ‌های این طرح ملی در سه گام از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور ارائه شده که گام  نخست آن در سال ۱۳۹۹ و گام های بعدی نیز در سال های آینده و با توجه به ظرفیت بقاع متبرکه و توان متولیان امر اجرا می ‌شوند. 

وی ابراز داشت: گام نخست این طرح ملی در زمینه تولید، اشتغال، استفاده از ظرفیت نیروی انسانی و تبدیل قابلیت ها و توانمندی های  بالقوه به بالفعل است. 

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد گفت: اطراف برخی از بقاع متبرکه کشور و این استان کارخانه  ها، کارگاه های تولیدی یا مشاغلی وجود دارد که با دعوت از صاحبان آنها در قالب طرح ملی شمیم خدمت زمینه آموزش کارآموزان فراهم  می شود. 

حجت الاسلام مؤمنی شاد اظهار داشت: گام دوم این طرح ملی فراهم کردن مقدمات، شرایط و زمینه لازم برای کار و تولید در بقاع متبرکه  است. 

وی افزود: گام سوم این طرح ملی نیز راه ‌اندازی بازارچه‌ های خیریه و فروشگاه‌ های ویژه در کنار بقاع متبرکه برای عرضه و فروش محصولات تولیدی خانواده های نیازمند است. 

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: نوع آموزش مسائل مربوط به اشتغال پایدار و تحقق  جهش تولید در این طرح ملی به خانواده های نیازمند کشور و استان به منطقه پیرامونی بقاع متبرکه و توانایی و ظرفیت کارآموزان بستگی  دارد. 

حجت الاسلام مؤمنی شاد عنوان کرد: هیچ محدودیتی در زمینه ارائه آموزش در این طرح ملی در کشور و کهگیلویه و بویراحمد بین مردان و  زنان و گروه های سنی وجود ندارد. 

وی ابراز داشت: هر فردی که توان یادگیری و استفاده از آموزش ها را داشته باشد می تواند در دوره ها و کلاس های آموزشی این طرح ملی  که از سوی استادان مجرب در بقاع متبرکه کشور و کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود، شرکت کند. 

کهگیلویه و بویراحمد دارای ۲۲۵ بقعه متبرکه است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =