کرونا افراد غیرسالمند را نیز از پا درمی‌آورد

قزوین - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشگی، خدمات بهداشتی و درمانی قزوین گفت: کرونا برخلاف اوایل شیوع خود که بیشتر برای افراد سالمند مشکل ایجاد می کرد و باعث فوت آنان می شد اکنون افراد غیرسالمند مانند میانسالان و جوانان را نیز درگیر کرده و باعث مرگ آنان می شود.

پیمان نامدار روز پنجشنبه در نشست ستاد مقابله و پیشگیری از کرونا استان قزوین افزود: با موج دوم این ویروس روبرو هستیم و اگر پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی رعایت نشود مرگ و میرهای ناشی از کرونا تا چندبرابر افزایش می یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: اگر قرار باشد در دنیا آمار افراد مشکوک نیز در خصوص کرونا اعلام شود تعداد بیماران چهار تا پنج برابر بیشتر خواهد شد.

این مسوول گفت: ناظر سازمان بهداشت جهانی روز گذشته از آزمایشگاه های مراکز درمانی قزوین که در خصوص کرونا فعالیت می کنند بازدید کرد و از کیفیت آزمایشگاه ها اظهار رضایت بالا داشت.

وی با بیان اینکه بررسی گزارش های تست آزمایشگاهی ما نشان داده که جزو معدود استان هایی هستیم که آزمایشات ما کاملا استاندارد بوده است،افزود: ۲ دستگاه سی اتی اسکن و یک دستگاه تصفیه خون نیز طی یک ماه آینده از طریق سازمان جهانی بهداشت به استان احتصاص می یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی قزوین گفت: ۲۷۵ بیمار مبتلا و بستری در بیمارستان های استان وجود دارد و در حال حاضر دیگر تست تصادفی نداریم و به شکل هدفمند آزمایش می کنیم و اگر مانند گذشته اقدام به تست گیری می کردیم رشد بالایی در مبتلایان داشتیم.

دکتر نامدار افزود: قزوین در آمارهای کشوری در  وضعیت هشدار قرار دارد اما رسما باید اذعان کرد که وضع ما نیز قرمز بوده و منحنی های ما رو به رشد است.

وی افزود: در حال حاضر قزوین، تاکستان و البرز و آبیک دارای بیشترین میزان بیماران بستری کرونا در بین شهرستان های استان را به خود به اختصاص داده اند.

این مسوول گفت: به لحاظ بیماران فوتی نیز آبیک، قزوین، بوئین زهرا و تاکستان بیشترین آمار را دارا هستند.

وی با بیان اینکه قدرت انتقال کرونا بسیار بالاست و نباید آنرا دست کم گرفت، اظهار داشت: مواردی داشتیم که در کارخانه ای یک نفر به کرونا مبتلا شده و ده ها نفر دیگر را درگیر کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =