رقابت بیش از ۱۶ هزار دانش‌آموز در آزمون استعدادهای درخشان شهرستان‌های تهران

تهران- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: ۱۷ هزار دانش‌آموز شهرستان‌های استان تهران برای حضور در مدارس استعدادهای درخشان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در آزمون شرکت کرده و با یکدیگر رقابت می‌کنند.

محمد صیدلو روز پنج‌شنبه در جریان بازدید از محل برگزاری آزمون استعدادهای درخشان شهرستان قرچک و در جمع خبرنگاران افزود: ۱۰ هزار و ۶۰۰ نفر از این تعداد برای پایه نهم و پنج هزار و ۶۰۰ نفر برای پایه هفتم با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.
وی اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، یک‌بار برگزاری این آزمون لغو شد تا با بررسی تمامی مسائل، بازدید از مکان برگزاری این آزمون و رعایت کلیه مسائل بهداشتی، دغدغه خانواده‌ها در حضور امن دانش‌آموزان در محل برگزاری آزمون استعدادهای درخشان برطرف شود.
وی تصریح کرد: در طول هفته گذشته اماکنی که آزمون استعدادهای درخشان در آن برگزار می‌شود، به طور روزانه ضدعفونی و گندزدایی شد تا دانش‌آموزان در محیطی کاملا پاک در آزمون شرکت کنند.
صیدلو ابراز امیدواری کرد که با تمهیدات پیش‌بینی شده، دانش‌آموزان در شرایطی آرام و بدون اضطراب در آزمون شرکت کنند و خروجی آن در حقیقت ورود کسانی به مدارس سمپاد باشد که بیشترین صلاحیت را دارند.
آزمون استعدادهای درخشان طی امروز، پنجشنبه و فردا در شهرستان‌های استان تهران برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =