نظارت ۳۲ تیم بر ذبح دام عید سعید قربان در لرستان

خرم آباد - ایرنا - مدیرکل دامپزشکی لرستان گفت: در راستای رعایت پروتکل‌های بهداشتی با توجه به شیوع بیماری کووید ۱۹ امسال ۳۲ تیم ثابت و سایر بر ذبح دام عید سعید قربان در استان نظارت دارند.

زینب محمدخانی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: ضمن هماهنگی های بین بخشی بعمل آمده در راستای اجرای بهینه طرح برنامه عملیاتی بازرسی و نظارت بهداشتی و شرعی بردام های قربانی شامل ساماندهی۱۵ اکیپ ثابت و  اکیپ ۱۷سیار در قالب پرسنل فنی دامپزشکی در روز عید سعید قربان از ساعت ۷ تا ۱۳ فعال هستند.

وی افزود: باتوجه به اولویت کشتار دام قربانی در کشتارگاه های دام هر شهر متصدیان کشتارگاه ها موظفند آمادگی لازم به منظور پذیرش دام های قربانی و ذبح آنها را از ساعت ۷تا ۱۳ روز عید سعید قربان داشته باشند.

محمدخانی عنوان کرد: در این راستا ۱۲ دامپزشک ، ۳۴ بازرس بهداشت گوشت و ۱۳ ناظر شرعی در این تیم های نظارتی حضور دارند.

مدیرکل دامپزشکی لرستان بیان کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا و لزوم رعایت فاله گذاری اجتماعی از از هم استانیها تقاضا می شود کشتار نذورات عید سعید فطر در کشتارگاه ها و تحت نظارت دامپزشکی انجام شود.

وی با اشاره به فرهنگ عمومی استان و اینکه هر ساله برخی افراد اقدام به ذبح نذورات عید سعید قربان خارج از کشتارگاه ها انجام می دهند، افزود: در این راستا دامپزشکی استان با همکاری ستاد استانی کرونا و نیروی انتظامی استان از هرگونه تجمع  جهت کشتار نذورات در مکان های عمومی برخورد می کند.

محمدخانی اظهار داشت: همچنین اکیپ های سیاری در سطح استان به ویژه در مناطق گیلوران و دره گرم خرم اباد با اولویت شعار کشتار در کشتارگاه ها جهت نظارت بر ذبح دام فعال خواهد شد تا در صورت لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی بر ذبح دام را نظارت کنند.

وی ادامه داد: در این راستا جهت هماهنگی های لازم با ستاد استانی مقابله با کرونا و نیروی انتظامی و دانشگاه علوم پزشکی مکاتبات لازم انجام شده ودر روز عید سعید قربان نظارت های لازم انجام خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =