برگزاری مراسم دعای عرفه و نماز عید قربان در ورامین لغو شد

تهران- ایرنا- معاون سیاسی انتظامی فرمانداری ورامین گفت: با هدف جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، برگزاری مراسم دعای عرفه، نماز عید قربان و دیگر تجمع‌ها در شهرستان ورامین لغو شد.

سیداصغر تقوی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بر اساس اعلام وزارت بهداشت، وضعیت شهرستان ورامین در شیوع ویروس کرونا قرمز است و از این‌رو کلیه تجمع‌های انسانی ممنوع است.
وی گفت: با توجه به دستورالعمل ستاد ملی کرونا و استان تهران و به دلیل قرمز بودن شرایط شیوع و ابتلا به بیماری کرونا در ورامین، برگزاری دعای عرفه و نماز عید قربان که پیش از این قرار بود در برخی از مناطق با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شود، لغو می‌گردد و از مردم خداجو تقاضا می‌شود که دعای معنوی عرفه را در منازل خود قرائت کنند.
وی تصریح کرد: با توجه به دستورالعمل ابلاغی به ادارات و نهادهای مختلف، برگزاری مراسم‌های عروسی و ترحیم، عرضه قلیان در قلیان‌سراها، برگزاری همایش، فعالیت باشگاه‌های ورزشی، کتابخانه‌های عمومی و سایر برنامه‌هایی که منجر به تجمع افراد می‌شود، نیز ممنوع است و با متخلفان برخورد می‌شود.
تقوی تأکید کرد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی مهم‌ترین عامل برای جلوگیری از شیوع ویروس کروناست.
وی گفت: تمامی کارکنان ادارات و نهادهای دولتی در محل کار موظف به استفاده از ماسک هستند و از ارائه خدمات به افرادی که از ماسک استفاده نمی‌کنند معذورند.
ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع است؛ به گفته سخنگوی وزارت بهداشت استان‌های تهران، مازندران، گلستان، فارس، آذربایجان‌شرقی، اردبیل، اصفهان، البرز، ایلام، خراسان‌رضوی، کرمان، خراسان‌شمالی، سمنان، لرستان و هرمزگان در وضعیت قرمز و استان‌های آذربایجان‌غربی، خوزستان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، زنجان، همدان، کهگیلویه‌ و بویراحمد، مرکزی، یزد، گیلان و قم  در وضعیت هشدار قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =