۱۱ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۹:۰۵
کد خبرنگار: 1062
کد خبر: 83890768
۰ نفر

برچسب‌ها

برگزاری مجازی «تیرآرت» رضایتبخش است

تهران- ایرنا- مدیر تیرآرت با اشاره به رضایتبخش بودن برگزاری مجازی این رویداد گفت: خوشبختانه بازدید از نمایشگاه و فروش آثار در این ۲ روز رضایت بخش بوده است.

 تیرآرت ابتکاری از طرف بخش خصوصی برای ترویج هنر مدرن و معاصر ایران با برگزاری دو رویداد سالانه آرت فر تیر و هفته هنر تیر است.

تیرآرت، فضایی به‌وجود می‌آورد تا در آن گالری‌ها، مجموعه‌داران هنری، نمایشگاه‌گردان‌ها، هنرمندان و متخصصان این حوزه از جوانان جویای نام تا پیشکسوتان صاحبنام به دور هم جمع شوند تا با برگزاری کارگاه هنرمندان به همراه نشست‌های گروهی و تورهای عمومی بر کیفیت این رویداد بیفزایند.

هدف آرت فر تیر معرفی خلاق‌ترین گالری‌های هنر مدرن و معاصر ایران است که شامل طیف وسیعی از رشته‌های هنری معاصر است. مجموعه‌داران ریشه دار و علاقه‌مندان تازه‌کار می‌توانند زیر یک سقف از مجموعه‌ وسیع گالری‌های ایرانی بازدید کنند و نشریات هنری را ببینند و  همچنین در نشست‌ها شرکت کنند.

این رویداد در اولین دوره برگزاری خود در سال ۱۳۹۷ میزبان ۶۰۰۰ نفر بازدید کننده بود که در دومین دوره در سال ۱۳۹۸ به ۹۰۰۰ نفر افزایش پیدا کرد ولی در سومین دوره، تمهیدات جلوگیری از شیوع ویروس همه‌گیرکرونا مانع از آن شد که بر اساس تقویم سالانه به صورت حضوری برگزار شود و  از ششم مردادماه شاهد برگزاری آن به صورت مجازی هستیم.

مریم مجد مدیر تیرآرت درباره سومین دوره این رویداد که به صورت آنلاین در حال برگزاری است به خبرنگار فرهنگی ایرنا گفت: در حال حاضر سومین تیرآرت با حضور ۱۸ گالری به صورت مجازی دایر است و اگر شرایط اجازه دهد، شکل فیزیکی آن در مهرماه برگزار خواهد شد.

وی افزود: خوشبختانه بازدید از نمایشگاه و فروش آثار در این ۲ روز رضایت بخش بوده و باتوجه به شرایط استثنایی که بر جامعه حاکم است،گالری ها و مخاطبان هنرهای تجسمی از این رویداد مجازی رضایت دارند.

مدیر تیرآرت در خصوص گالری های حاضر در این رویداد اظهار کرد: برخی از گالری ها از جمله الهه، آریا، دلگشا و هور،باوان و آرت سنتر برای اولین بار در آرت‌فر تیر شرکت کردند و این دوره تجربه اول همکاری آنها با ماست، اما گالری های دیگر از قبل با ما آشنا و همکار بودند، برای حضور در نمایشگاه فیزیکی هم اعلام آمادگی کردند، البته این بدین معنا نیست که برای آرت‌فر فیزیکی، گالری های دیگر اضافه نخواهند شد.

مجد در پاسخ به اینکه با توجه به تعطیلی چندماهه و شرایط اقتصادی گالری‌ها، آیا فکر می کنید در تیرآرت حضور خواهند داشت یا خیر گفت: قطعا اگر شرایط برگزاری تیرآرت در مهر ماه مساعد نباشد، به زمان دیگری موکول خواهیم کرد اما بخش فیزیکی آن حتما برگزار می شود.

در این دوره، گالری آرت‌سنتر با آثاری از فرناز اخلاقی، ایرج اسکندری، مهرناز توکلی، ساویز شالچیان، حسین شاه‌طاهری، سحر صالحی، سعید نقاشیان و حمید هادی‌نژاد در تیرآرت حضور دارد.

گالری آریا آثاری از ابوالفضل بیتویی، شهلا حبیبی، ناهید حقیقت، حسام فطرتی، بهمن محصص، سیراک ملکنیان، نیکزاد نجومی و مینا نوری را نمایش داده است.

در غرفه گالری اثر آثار ایمان افسریان، شاه‌پری بهزادی، مجتبی تاجیک، الهه حیدری، جواد مدرسی و وحید حکیم نمایش داده شده است.

گالری الهه با نمایش آثاری از سولماز حشمتی، پرویز حیدرزاده، افرا صفا، مهدی طوایی حمیدی و نوید ظفرعلیزاده در تیرآرت سوم حضور دارد.

گالری امروز از اصفهان با آثاری از شنتیا ذاکرعاملی، زهرا قراخانی و مازیاز مختاری به آرت فر تیر آمده است.

گالری باوان آثاری از الهام اعتمادی، ترلان تبار، صنم سایه‌افکن، مهسا طهرانی، نیلوفر فلاح‌فر و پیام قلیچی را به نمایش گذاشته است.

پروژه‌های ۰۰۹۸۲۱ با نمایش آثاری از فرح اصولی، مجتبی امینی، محمود بخشی، رضا عابدینی، علی نصیر و شادی قدیریان در آرت فر  تیر حضور دارد.

در غرفه گالری زیرزمین دستان آثاری از پویا آریان‌پور، فریدون آو، سروژ بارسقیان، سونیا بالاسانیان، علی بهشتی، آیدین خانکشی‌پور، سام سمیعی، مریم عیوضی، نریمان فرخی، برادران قاسمی، سینا قدکساز، مهران مهاجر و همایون سلیمی نمایش داده شده است.

گالری دلگشا با آثاری از نیاز باباتبار، مصطفی سرابی، رضا شفاهی، ذبیح‌الله محمدی، سهیل مختار و زهرا نوری زنوز در این رویداد حضور دارد.

گالری راه ابریشم آثاری از مریم فیروزی، بابک کاظمی و ابراهیم نوروزی را نمایش داده است.

در غرفه گالری شیرین آثاری از فرح اصولی، حمیدرضا اندرز، سپهر بختیاری، آزاده رزاق‌دوست، کتایون روحی، مجید صادقی‌نژاد، محمد طباطبایی، حمید عجمی و گیزلا وارگا سینایی ارائه شده است.

گالری محسن آثاری از ساسان ابری، مهرداد افسری، امیرحسین بیانی، امیرحسین زنجانی، داریوش قره‌زاد، امیرنصر کم‌گویان، سیدمحمد مساوات، بهرنگ صمدزادگان و مجتبی امینی را نمایش داده است.

در غرفه گالری والی آثار باران احمدی راد، سمیرا احمدی قطبی، ریحانه افضلیان، شیلا کلامیان و میترا ولایی به نمایش درآمده است.

گالری هما با آثاری از لادن بروجردی، طاهر پورحیدری، حسین تمجید، سیما شاهمرادی، راشین قربی و ارسیا مقدم در آرت فر تیرحضور دارد.

در غرفه گالری هور آثار یعقوب امدادیان، محمد فاسونکی و علی گلستانه نمایش داده شده است.

همچنین سه گالری با نمایش آثاری از یک هنرمند در تیرآرت شرکت کرده‌اند. گالری این جا با آثاری از محسن وزیری مقدم، گالری ایرانشهر با آثار مریم عابدی و گالری طراحان آزاد با آثار رضا درخشانی در این رویداد حضور دارند.

گفتنی است بازدید آنلاین از سومین دوره این رویدا تا ۱۷ مردادماه با عنوان تور مجازی تیر آرت در دسترس عموم قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =