بانک سپه به اشتغال ۲۹ هزار و ۷۰۰ نفر در کرمانشاه کمک کرده‌ است

کرمانشاه- ایرنا- مدیریت شعب بانک سپه کرمانشاه گفت: این بانک از سال ۹۲ تا پایان سال ۹۸ به اشتغالزایی حدود ۲۹ هزار و ۷۰۰ نفر در حوزه های مختلف صنعتی، کشاورزی، بازرگانی، خدمات، گردشگری و عمرانی در استان کمک کرده است.

«عبدالعلی شریفی» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بانک سپه از سال ۹۲ تا پایان سال گذشته حدود ۱۳ هزار و ۳۳۷ فقره وام قرض الحسنه ازدواج هم با ۱۹۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار در راستای کمک به زوج های جوان پرداخت کرده است.

او در ادامه به تسهیلات بانک سپه در بخش ساختمان و مسکن اشاره کرد و گفت: این بانک در مدت یادشده ۳۰ هزار و ۵۹۳ فقره تسهیلات مسکن به میزان ۶۲۰ میلیارد و ۹۳ میلیون تومان؛ تسهیلات مسکن بنیاد شهید با ۹۰۴ فقره به میزان ۵۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان، مسکن روستایی با ۹۲۴ مورد به مبلغ ۴۲۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان، احداث و تعمیر واحدهای مسکونی مناطق زلزله زده به میزان ۲۷۶ میلیارد و ۴۶ میلیون تومان و برای بازسازی بافت فرسوده با ۳۴ فقره به میزان یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان پرداخت کرده است.

شریفی از پرداخت تسهیلات اشتغال هزار و ۲۳۳ نفر مددجویان نهاد حمایتی کمیته امداد و بهزیستی استان با ۳۰ میلیارد تومان در این مدت خبر داد و اظهارداشت: بانک سپه از سال ۹۲ تا ۹۸؛ بیش از ۲۷ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان تسهیلات قهری مانند سیل به تعداد سه هزار و ۳۹ فقره تخصیص داده است.

مدیر شعب بانک سپه کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود همچنین از پرداخت ۱۱۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای صنعتی، ۱۶۵ میلیارد تومان تسهیلات کشاورزی، ۲۵۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان تسهیلات بازرگانی و بیش از ۲۳۰ میلیارد تومان تسهیلات خدمات و گردشگری در هفت سال گذشته اشاره کرد.

شریفی از ارتقا و ارایه خدمات الکترونیکی و غیرحضوری به مشتریان بانک سپه در این مدت خبر داد و گفت: از سال ۹۲ تاکنون تعداد عابر بانک های این شعبه در کرمانشاه ۳۵ عدد، درگاه های پرداخت اینترنتی هفت مورد و دستگاه های پز ۶ هزار و ۱۴۷ مورد افزایش یافته است.  

وی همچنین از راه‌اندازی سامانه های بانک سپه شامل اینترنت بانک، موبایل بانک و تلفنبانک خبر داد.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت ۱۴ شهرستان و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا دارد.