بلاروس سفیر روسیه را احضار کرد

مسکو - ایرنا - بلاروس در پی دستگیری 33 شبه نظامی روس در حومه مینسک، سفیر روسیه در این کشور را احضار کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا از مسکو، دمیتری مزنتسف سفیر روسیه در مینسک امروز (پنجشنبه) به وزارت امور خارجه بلاروس احضار شد تا در مورد دستگیری 33 شبه نظامی روس از شرکت واگنر در حومه مینسک با طرف بلاروسی گفت وگو کند. 

بر اساس اطلاعات رسانه های روسی، گروه واگنر، شرکت تحت حمایت دولتی روسیه است که شبه نظامیان آن در برخی کشورها ازجمله آفریقای مرکزی حضور دارند. 

سفیر روسیه در مینسک امروز به خبرنگاران گفت که با مقامهای بلاروسی در مورد دستگیری 33 شبه نظامی که احتمالا از گروه واگنر هستند، گفت وگو می کند.

گفتنی است خبرگزاری دولتی بلتابای بلاروس روز چهارشنبه از دستگیری 33 شبه نظامی گروه واگنر در حومه مینسک خبر داد که 32 نفر آنها تبعه روسیه و یک نفر هم تبعه بلاروس است.

به گزارش این رسانه، در مجموع 200 شبه نظامی از گروه واگنر در بلاروس حضور دارند. 

سفارت روسیه در بلاروس نیز دیروز اعلام کرد که به این مرکز دیپلماتیک در مورد دستگیری شهروندان روس اطلاع نداده اند اما پس از آن اعلام کرد که بخش کنسولی وزارت خارجه بلاروس، دیپلمات های روس را در جریان دستگیری 32 تبعه روس قرار داد.

الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهوری بلاروس هم دیروز در نشست فوری شورای امنیت این کشور از رئیس سازمان امنیت بلاروس (کا.گ.ب) خواست تا برای گرفتن توضیحات در مورد این افراد با طرف روسی تماس بگیرد.

در همین حال آندره راوکوف دبیر شورای امنیت بلاروس امروز اعلام کرد که 33 شبه نظامی روس در بلاروس در حال بازجویی هستند.

وی افزود: پرونده کیفری در مورد این افراد تشکیل شده و تحقیقات پیرامون امکان تدارک حمله تروریستی از سوی این افراد جریان دارد. 

دبیر شورای امنیت بلاروس با بیان اینکه در بلاروس 200 جنگجو حضور دارند، افزود: جستجوی این افراد مانند جستجوی سوزن در کاه است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha