سربازان کرمانشاه با کمک تعاون توانمند می‌شوند

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه گفت: بخش تعاون استان در کنار قرارگاه مهارت آموزی، به منظور توانمندسازی سربازان وظیفه به نیروهای مسلح کمک می‌کند.

حسن عزیزی روز پنجشنبه در نشست مشترک تبیین تفاهم نامه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح که در دفتر وی برگزار شد، اظهارداشت: براساس الگوی اقتصاد مقاومتی، بخش تعاون نه ‌تنها در مردمی کردن اقتصاد نقش مهمی دارد بلکه در ایجاد اشتغال پایدار بسیار موثر است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هدف از انعقاد این تفاهم‌نامه در راستای سیاست‌های ابلاغی اصل ۴۴ قانون اساسی و منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در حوزه توانمندسازی و اشتغال جوانان و همچنین به منظور توسعه بخش تعاون و تحقق اهداف برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بیان کرد.

عزیزی خاطرنشان کرد: توسعه و ترویج فرهنگ تعاون و مشارکت گروهی، حمایت از مردمی کردن اقتصاد و قرار گرفتن مدیریت و سرمایه در دست نیروی کار و مولد، توسعه اشتغال و کارآفرینی از طریق توانمندسازی، آموزش‌های مهارتی و تجمیع سرمایه های خرد در قالب تعاونی از جمله اهداف این تفاهم نامه است.

وی با بیان اینکه یکی از رویکردهای انعقاد این تفاهم نامه تشویق و حمایت جوانان به ویژه جوانانی که در زمان خدمت مقدس سربازی حرفه ای را آموخته اند برای ورود به بخش تعاون است، گفت: آموزش و توانمندسازی مردم از طریق بخش تعاون، با تجمیع سرمایه‌های خرد و تسهیلات دولتی، برای دستیابی به یک خوداشتغالی پایدار ممکن است و از هر فرصتی برای ترویج و تقویت فرهنگ مشارکت پذیری و کارگروهی استقبال می‌کنیم.

مسعود شاکرمی معاون امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه نیز در ادامه این نشست با اشاره به نقش تعاونی ها در مردمی کردن اقتصاد، گفت: توجه بیشتر به جایگاه تعاونی‌ها و نقش آنها در اقتصاد در تحقق شعار سال نقش بسزایی دارد و در این طرح با رویکرد آموزش مهارت آموزی از طریق آموزش های فنی و حرفه ای، در سطح پادگان های استان، سربازان را توانمند و بعد از فارغ شدن از خدمت مقدس سربازی با حمایت و تشکیل شرکت های تعاونی به اشتغال موردنظر خواهیم رسید.