تکمیل ساختمان پزشکی قانونی کردستان ۷۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

سنندج‌ - ایرنا - رییس کل دادگستری استان کردستان گفت: تکمیل و بهره‌برداری از ساختمان در حال ساخت پزشکی قانونی کردستان به اعتباری در حدود ۷۰ میلیارد ریال نیاز دارد و امیدواریم فاز اول آن هفته دفاع مقدس به بهره‌برداری برسد.

محمدرضا مترقب روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از این ساختمان در حال ساخت اظهار داشت: علاوه بر اینکه افتتاح این ساختمان بسیاری از مشکلات پزشکی قانونی استان را مرتفع می‌کند این پروژه می‌تواند به عنوان پروژه شاخص غرب کشور شناخته شده و در امر آموزش و پژوهش و آموزش متخصصین مورد استفاده قرار گیرد.

وی یادآور شد: در حال حاضر بسیاری از نمونه‌های مهم آزمایشگاهی استان کردستان به استان‌های همجوار ارسال می‌شود که با افتتاح این پروژه حتی می‌توان نمونه‌های آزمایشگاهی استان‌های مجاور و کشورهای همسایه را نیز بررسی کرد.

رییس شورای قضایی استان کردستان اضافه کرد: امیدواریم در صورت تامین اعتبار در دهه فجر امسال شاهد افتتاح کامل این ساختمان باشیم که شامل مرکز پزشکی،  آزمایشگاهی و سالن تشریح و معاینات پزشکی است.

بهتاش خانی آباد مدیرکل پزشکی قانونی استان کردستان نیز در این بازدید بر ضرورت ایجاد سوله بحران در استان تاکید کرد و اظهار داشت: در صورت موافقت استانداری کردستان برای تخصیص زمین مجاور ساختمان پزشکی قانونی سنندج نیاز استان کردستان برای اتفاقات بحرانی مرتفع خواهد شد.

این ساختمان در منطقه ۱/۱۹ شهرک بهاران شهر سنندج، روبروی پمپ گاز در حال ساخت است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =