دانش‌آموزی همدانی رتبه نخست مسابقات نانو را به دست آورد

همدان- ایرنا- معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش همدان گفت: سینا یوسفی دانش‌آموز برجسته این استان، توانست در مسابقات مجازی نانو و در بخش فیلم کوتاه مقام نخست کشور را به ارمغان آورد.

نعمت‌اله بحیرایی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این دانش‌آموز توانست در مسابقات فیلم کوتاه نانو در بخش ترجمه و زیرنویس مقام نخست را به دست آورد.

وی اظهار داشت: یوسفی در پایه هفتم مدرسه نمونه دولتی ابونصر فارابی ملایر مشغول به تحصیل است.

بحیرایی با اشاره به اینکه این مسابقات به صورت مجازی در سطح کشور برگزار شد، عنوان کرد: مسابقه دانش‌آموزی فناوری نانو هر ساله با گستره ملی، توسط کارگروه ترویج و آموزش عمومی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو با حضور هزاران نفر از علاقمندان به این فناوری نانو برگزار می‌شود.

وی هدف از برگزاری این مسابقات را ایجاد فضای رقابتی سالم به منظور افزایش آشنایی دانش‌آموزان با فناوری نانو دانست و افزود: گسترش آموزش فناوری نانو در مدارس و مراکز علمی - آموزشی یکی از مهمترین برنامه های سال تحصیلی آینده است.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش همدان گفت: در پایان این مسابقات به افراد برگزیده جوایزی اهدا شد.

برگزاری آزمون مدارس استعدادهای درخشان در همدان

رییس اداره‌ اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی آموزش و پرورش همدان نیز گفت: آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان صبح امروز به صورت همزمان با سراسر کشور در همدان برگزار شد.

محمد سهرابی افزود: آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان پایه هفتم امروز ساعت ۹ صبح در ۳۴ حوزه امتحانی استان همدان برگزار شد.

وی اظهارداشت: در این آزمون چهار هزار و ۹۴۶ دانش آموز شامل ۲ هزار و ۷۵۷ دانش آموز پسر و ۲ هزار و ۱۸۹ دانش آموز دختر شرکت کردند.  

سهرابی بیان کرد: آزمون ورودی پایه دهم نیز روز جمعه دهم مرداد با شرکت ۲ هزار و ۴۳۱ دانش آموز در ۳۱ حوزه امتحانی در سطح این استان برگزار می‌شود.

وی اظهار داشت: در مجموع بیش از هفت هزار و ۳۰۰ دانش آموز استان در آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان شرکت می‌کنند.

در سال تحصیلی گذشته نزدیک به ۲۸۷ هزار دانش‌آموز در بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ مدرسه همدان تحصیل کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =