قروه و بیجار به لحاظ شیوع کرونا در وضعیت قرمز هستند

سنندج - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: شهرستان‌های قروه و بیجار همچنان در وضعیت قرمز به لحاظ بیماری کرونا هستند و وضعیت دهگلان نارنجی و دیگر شهرستان‌های این استان زرد هستند.

دکتر فرزین رضاعی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: وضعیت زرد به معنای رفع خطر نیست و تا یک سال آینده ماسک باید بخشی از لباس روزانه افراد باشد.

وی افزود: مردم شهرهای قرمز استفاده کمتری از ماسک دارند و همین باعث شده تا شرایط شدید کرونا در آن ادامه داشته باشد لذا هشدار می‌دهیم اگر مردم رعایت نکنند اوایل مهر با فاجعه شدیدتری از مصیبت اواخر خرداد مواجه خواهیم شد.

رضاعی با بیان اینکه سرعت بالای کنترل کرونا در استان به معنای چشم پوشی و بی تفاوتی نسبت به دستورالعمل های بهداشتی نیست، اضافه کرد: رسیدن به شرایط خوب کنونی به واسطه همکاری مطلوب مردم است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه می‌توان نماز جمعه را با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار کرد، گفت: نماز جمعه حتما باید در فضای باز و با استفاده از ماسک و حفظ فاصله ۱.۵ متری باشد و نمازگزارانی که بیماری دارند به هیچ عنوان در این آیین عبادی سیاسی شرکت نکنند.

وی تاکید کرد: هیچ نمازی نباید در فضای سربسته مسجد برگزار شود بلکه تنها در فضای باز اقامه نماز جماعت مجاز است.

رضاعی گفت: در بحث انجام قربانی ویژه روز جمعه (عید سعید قربان) هم نبابد کشتار خارج از شبکه دامپزشکی ذبح صورت گیرد و فقط در کشتارگاه‌ها و با رعایت موازین بهداشتی مجاز است.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تا ظهر چهارشنبه ۲۹۸ هزار و ۹۰۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۹۶ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان‌باختگان این بیماری به ۱۶ هزار و ۳۴۳ نفر رسید، چهار هزار و ۲۷ بیمار نیز در آی سی یو هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =