۹ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۰۳
کد خبرنگار: 2243
کد خبر: 83890685
۳ نفر

برچسب‌ها

 مصرف آب در فردیس ۳۰ درصد افزایش یافت

کرج - ایرنا - مدیر امور آبفای شهرستان فردیس گفت: با توجه به بالا رفتن دمای هوا و شیوع کرونا میزان مصرف آب در این شهرستان ۳۰ درصد افزایش یافت .

محمدنیک فکر روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طبق بررسی ها از ابتدای تیرماه تاکنون شاهد افزایش ۳۰ درصدی مصرف آب آشامیدنی در این شهرستان نسبت به مدت مشابه سال قبل هستیم.

وی بیان داشت: به علت مصرف بالا در برخی مناطق با افت فشار آب مواجه هستیم و  انتظار می رود شهروندان با سرلوحه قرار دادن صرفه جویی و رعایت الگوی مصرف، شرکت آب و فاضلاب را در تداوم خدمات رسانی یاری کرده و شاهد افت فشارآب در فردیس نباشیم.

نیک فر  توضیح داد: تابستان سال گذشته درطول  ۲۴ ساعت  ۱۲۰ هزار متر مکعب آب  در فردیس مصرف می شد که  اکنون شیوع کرونا و افزایش دما  این میزان  را به ۱۵۰ هزار متر مکعب رسانده است.

مدیر امور آبفای فردیس از مردم این شهرستان در خواست کرد استفاده از آب را مدیریت کنند تا به بحران کمبود آب نخوریم.

نیک فکر با بیان اینکه اداره آبفای فردیس هیچ برنامه قطعی آب ندارد ، افزود: در طول روز بعضی از مناطق بدلیل قطعی برق ، آب قطع می شود زیرا تاسیسات چاهها  و پمپ آب ساختمان ها با برق کار می کنند وقتی برق قطع می شود همزمان با قطعی برق آب نیز قطع می شود.

وی اظهار داشت: شست و شوی بی رویه در مصرف آب و استفاده از کولر های آبی سبب افت فشار آب در برخی مناطق فردیس شده است.

نیک فکر از شهروندان فردیسی خواست در صورت قطعی آب و یا افت فشار آب با سامانه ۱۲۲ آبفای تماس بگیرند تا در اسرع وقت توسط کارشناسان رسیدگی شود.

اکنون ۶۳ حلقه چاه و ۱۱ مخزن  با ۵۳ هزار مترمکعب ، آب شرب  ۴۶ هزار مشترک را در فردیس تامین می کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =