احداث میدان چندمنظوره تکاب ۵۰۰ شغل ثابت ایجاد می‌کند

مهاباد- ایرنا- فرماندار تکاب گفت: با احداث و تکمیل میدان چندمنظوره میوه، تره‌بار، غلّات و حبوبات این شهرستان ۵۰۰ شغل ثابت و پایدار ایجاد و برای ‌هزار نفر زمینه اشتغال غیرمستقیم فراهم می‌شود.

"محمود زمانی" روز پنج‌شنبه در بازدید از میدان چندمنظوره تجاری و کشاورزی این شهرستان افزود: این میدان در زمینی به مساحت ۲۷ هزار متر مربع با زیربنای هشت‌ هزار و ۵۰۰ متر مربع در ابتدای جاده تکاب - سقز در حال احداث است و از  ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.

وی بیان‌کرد: با احداث و تکمیل این میدان چندمنظوره، ۲۳۸ غرفه و مغازه به فعالان این بخش‌ها واگذار خواهد شد که موجب ساماندهی این اصناف از سطح شهر، رونق اقتصادی و توسعه اشتغال می‌گردد.

فرماندار تکاب با بیان اینکه این میدان چندمنظوره با ۳۵۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری بخش خصوصی احداث می‌شود، اظهار داشت: در این میدان علاوه بر غرفه‌های تجاری و کسب و کار، مسجد، بانک، رستوران، کارواش، پارکینگ و باسکول نیز پیش‌بینی شده‌ است.

"زمانی" ادامه داد: هم اینک نیز ۹۸۰ نفر در زمینه احداث، تامین مصالح و امکانات این میدان چندمنظوره به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به نقش مهم راه‌اندازی این میدان در افزایش سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال در تکاب اضافه‌ کرد: با بهره‌برداری از این مکان، ضمن برچیده شدن شغل های کاذب، خرید و فروش غله و حبوبات در تکاب متمرکز شده و بخشی از مشکلات ترافیکی ناشی از فعالیت صاحبان اصناف مرتبط با این بخش‌ها رفع می‌گردد.

وی با ابراز امیدواری برای افتتاح میدان چندمنظوره غله و حبوبات تکاب تا سه ماه آینده افزود: ادارات و دستگاه‌های اجرایی برای رفع موانع و تکمیل زیرساخت‌های مورد نیاز این مجتمع اقتصادی به‌طور جدی همکاری و اقدام کنند.

فرماندار تکاب بیان کرد: با جذب سرمایه‌گذاری و تلاش در جهت بسترسازی برای احداث واحدهای جدید و احیای واحدهای راکد، ۱۱۵ شغل واقعی در ماه‌های اخیر در این شهرستان ایجاد شده است.

تکاب از شهرهای جنوبی آذربایجان‌غربی است و درحال حاضر بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ نفر در بخش صنعت و معدن این شهرستان مشغول به‌کار هستند و بیش از هفت‌ هزار خانوار نیز از طریق کشاورزی امرار معاش می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =