هواشناسی رگبار شدید و توفان لحظه‌ای برای استان اصفهان پیش بینی کرد

اصفهان - ایرنا - کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی اصفهان گفت: تحلیل نقشه‌ها بیانگر افزایش ابر برای روز پنجشنبه و رگبار شدید و توفان لحظه‌ای در روز جمعه در بیشتر مناطق بویژه نواحی شمالی، شرقی و شمال غربی استان است.

ابراهیم هنرمند روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نقشه‌های هواشناسی بیانگر جوی به نسبت ناپایدار بر روی استان تا پایان روز جمعه است که بر این اساس در اکثر مناطق استان وضعیت جوی، صاف تا قسمتی ابری و در ساعات شب افزایش ابر و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: ناپایداری ها به شکل بارش‌های رگباری پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد نسبتاً شدید تا شدید و توفان لحظه‌ای بویژه در مناطق شمال، شمال غرب و شرق استان خواهد بود.

به گفته وی برای جلوگیری از حوادثی مانند تصادف بدلیل لغزندگی جاده‌ها، احتیاط لازم هنگام تردد شهری و جاده ای در ساعات پیش رو توصیه می‌شود.

کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی اصفهان با بیان اینکه احتمال آبگرفتگی معابر در برخی از نقاط نامبرده وجود دارد، خاطرنشان کرد: دمای هوا در ۲۴ ساعت آینده ۴ تا ۶ درجه سانتی‌گراد کاهش خواهد یافت.

هنرمند تصریح کرد: دمای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت گذشته از ۲۴ تا ۴۰ درجه سانتی‌گراد در نوسان بوده و خنک‌ترین و گرمترین منطقه استان به ترتیب شهرستان داران در غرب با ۱۷ درجه و شهرستان کاشان واقع در شمال استان با ۴۴ درجه سانتی‌گراد بوده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =