هفت دانش‌آموز مهابادی به مرحله کشوری مسابقات فرهنگی و هنری راه یافتند

مهاباد- ایرنا- معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش مهاباد گفت: هفت دانش‌آموزان این شهرستان با کسب رتبه‌های نخست استانی به مرحله کشوری سی و هشتمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری راه یافتند.

احمد رحمانی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: "سمیرا درویشی" و "کمند احمدی" در رشته میناکاری، "سروش فتحی" در رشته دف نوازی، "سمیرا امینی" در رشته ملیله‌کاری، "ژینا رش‌احمدی" در رشته مدادرنگی، "سما پژوهی" در رشته وبلاگ و "اوین سخنور" در رشته نقد فیلم با کسب رتبه‌های نخست مرحله استانی مجوز حضور در کشوری این مسابقات را کسب کردند.

وی شناسایی و شکوفایی استعدادهای دانش‌آموزان در زمینه مختلف فرهنگی و هنری را از اهداف برگزاری این مسابقه‌ها عنوان و اضافه کرد: برگزاری مسابقه‌های فرهنگی هنری در امر مهارت‌آموزی و تقویت روحیه مشارکت جویی در بین دانش‌آموزان نقش مهمی دارد.

معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش مهاباد اظهار داشت: سی و هشتمین مسابقات فرهنگی هنری دانش‌آموزان به علت شرایط مقابله با کرونا به صورت مجازی برگزار شده و هنوز زمان دقیق مرحله پایانی آن مشخص نیست.

رحمانی افزود: بعد از داوری و ارزیابی، برگزیدگان نهایی بخش‌های مختلف جشنواره اعلام و مورد قدردانی قرار خواهند گرفت.

۶ هزار و ۱۱۴ اثر منتخب دانش آموزان سراسر کشور بصورت مجازی در دبیرخانه سی و هشتمین مسابقات فرهنگی هنری دانش‌آموزان سراسر کشور ثبت و دریافت شده که متناسب با رشته‌های شرکت‌کننده در اختیار دبیران بخش‌های مختلف جشنواره جهت ارزیابی و داوری آثار قرار می‌گیرد.

مهاباد با ۲۴۰ هزار نفر جمعیت دارای ۴۳ هزار نفر دانش‌آموز است که در قالب ۳۲۴ مدرسه شهری و روستایی دولتی و غیردولتی در حال تحصیل هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =