کنکور دکتری داوطلبان کرونایی برگزار شد

تهران-ایرنا- رییس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: کنکور دکتری داوطلبان کرونایی در بیمارستان طالقانی تهران با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

بلافاصله بعد از آغاز فرایند کنکور دکتری،‌ برخی فیلم های منتشر شده در فضای مجازی از بی اطلاعی بیمارستان طالقانی تهران مبنی بر برگزاری آزمون دکتری برای داوطلبان کرونایی در این مکان خبر می داد. بر این اساس، اعلام شده بود که داوطلبان مبتلا به کرونا سر موقع در بیمارستان طالقانی حاضر شدند اما اجازه ورود به بیمارستان نداشتند.

ابراهیم خدایی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا در خصوص این موضوع توضیح داد: محل بیمارستان طالقانی تهران بر اساس تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای برگزاری کنکور داوطلبان مبتلا به کرونا در نظر گرفته و آماده شده بود اما به علت رعایت بیشتر برخی پروتکل های بهداشتی برای داوطلبان مبتلا به کرونا از قبل در نظر گرفته و آماده شده بود اما به دلیل رعایت بیشتر برخی پروتکل‌های بهداشتی ورود داوطلبان با ۲۰ دقیقه تاخیر صورت گرفت که این تاخیر در زمان برای آنها در پایان آزمون لحاظ خواهد شد.

رییس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه کنکور دکتری این ۲۱ داوطلب هم اکنون در حال برگزاری است، گفت: این بازه زمانی از دست رفته حتماً به مدت زمان کنکور این افراد افزوده می شود.

معاون وزیر علوم افزود: در بیمارستان طالقانی، نمایندگان سازمان سنجش آموزش کشور و وزارت بهداشت حضور دارند.

به گفته خدایی، ۵۵ داوطلب مبتلا به کرونا از طریق تکمیل فرم خوداظهاری شناسایی شدند.

وی درباره یکی از داوطلبان آزمون دکتری که در حوزه امتحانی دانشگاه صنعتی شریف به صورت مجزا و در یک کلاس جداگانه حضور یافت، خاطرنشان کرد: این داوطلب مبتلا به کرونا نیست اما در فرم خوداظهاری اعلام کرده بود که همسرش مبتلا به کرونا است؛ بنابراین کلاس مجزایی برای این داوطلب در نظر گرفته شد.

به گزارش ایرنا،‌ از ساعت ۸ صبح امروز کنکور دکتری سال ۹۹ به عنوان نخستین آزمون در بحران کرونا با رقابت ۱۷۹ هزار و ۷۰۴ داوطلب آغاز شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =