بازتاب رزمایش نظامی ایران در تلویزیون دولتی ژاپن

پکن- ایرنا- تلویزیون دولتی ژاپن روز پنجشنبه در گزارشی ضمن انعکاس رزمایش نظامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تنگه هرمز نوشت که ایران در این رزمایش یک ماکت کشتی جنگی آمریکا را هدف قرار داده است.

به گزارش ایرنا «ان. اچ. کی» روز پنجشنبه گزارش کرد ایران در تنگه هرمز یک مانور نظامی بزرگ انجام داده و در آن از ماکت یک ناو هواپیمابر آمریکایی نیز استفاده کرده است.

گزارش با یاداوری اینکه این رزمایش توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و به مدت دو روز تا چهارشنبه انجام شد آورده است این ماکت شبیه یک ناو هواپیمابر آمریکایی به طول ۲۰۰ و به عرض ۵۰ متر بوده است.

بر اساس این گزارش، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفته است که در این مانور نظامی با استفاده از پهپاد و قایق های کوچک، این کشتی ساختگی را هدف قرار داده و عملیات ها را تمرین کرده است.

گزارش می افزاید سپاه گفته است که در جریان این رزمایش، برای اولین بار توانسته با موفقیت از زیر زمین موشک بالستیک پرتاب کند تلویزیون دولتی ایران تصاویری را نشان داد که در آن موشک ها از داخل یک زمین بیابانی خارج می شوند.

تلویزیون ژاپن آورده است ارتش آمریکا سال گذشته در بحبوحه افزایش تنش های نظامی میان ایران و آمریکا یک ناو هواپیمابر خود را به آبهای خاورمیانه اعزام کرد ایران نیز یک پهپاد بزرگ تجسسی ارتش آمریکا را سرنگون کرد.

این گزارش با بیان اینکه ایران به طور منظم مانورهای نظامی در تنگه هرمز برگزار می کند افزوده است اما ظرف پنج سال گذشته این اولین باری است که این کشور در رزمایش خود ماکت یک ناو هواپیمابر آمریکا را هدف قرار داده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =