۱۱ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۸:۳۸
کد خبرنگار: 2091
کد خبر: 83890532
۰ نفر

برچسب‌ها

۸۰ درصد مطالبه گندم‌کاران استان سمنان پرداخت شد

سمنان- ایرنا- مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان سمنان گفت: ۸۰ درصد از مطالبه گندم‌کاران استان معادل یکهزار و ۵۰۰ میلیارد ریال پرداخت شد.

محمد باقر منوچهری روز شنبه در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: بیش از ۷۴ هزار و ۵۰۰ هزار تن گندم  تا کنون از سوی شرکت غله و خدمات بازرگانی استان سمنان از گندم‌کاران خریداری شد.

وی ادامه داد: ارزش گندم های خریداری شده در استان سمنان یکهزار و ۸۷۵ میلیارد ریال برآورد می شود که تاکنون به طور متوسط حدود ۸۰ درصد از مطالبه گندمکاران استان نیز پرداخت شد.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان سمنان خاطرنشان کرد: مطالبه گندم‌کارانی که تا روز بیست و دوم تیر ماه محصولشان را برای خرید تضمینی تحویل دادند پرداخت شد و بخشی دیگر از مطالبه گندمکاران تا هفته آینده پرداخت می‌شود.

وی بیان کرد: خرید گندم در کالپوش میامی و مناطق شمالی استان سمنان همچنان ادامه دارد و بخش زیادی از گندم کشت شده در استان سمنان برداشت و به صورت تضمینی خریداری شده و پایان برداشت نزدیک است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان سمنان اظهار داشت: استان سمنان در زمینه جمع‌آوری و ذخیره گندم خرید تضمینی به اندازه کافی انبار ذخیره دارد  و اکنون ظرفیت ذخیره گندم استان سمنان ۲۸۰ هزار تن در بخش دولتی و خصوصی است.

استان سمنان سهم ۲ درصدی از تولید غلات کشور دارد.
نزدیک به ۲۲ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان سمنان زیر کشت گندم است که از این وسعت کشت گندم  ۲۱ هزار و ۴۴۰ هکتار کشت آبی و یک هزار و ۷۵ هکتار دیم است.
پیش از این اعلام شد امسال خرید تضمینی گندم در استان سمنان به نرخ ۲۵ هزار ریال انجام می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =