برگزاری انتخابات مجلس در ۲۱ شهریور قطعی است

کرمانشاه- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه اعلام کرد: تاکنون برگزاری دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۲۱ شهریور ماه قطعی است.

محمدابراهیم الهی تبار روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، اظهارداشت: در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ۶ نفر از نمایندگان استان در بهارستان مشخص شدند اما برای مشخص شدن ۲ نماینده دیگر  (حوزه های کرمانشاه و اسلام آبادغرب) باید دور دوم نیز برگزار شود.

وی افزود: براساس تصمیم وزارت کشور تاکنون برگزاری این دوره از انتخابات در ۲۱ شهریور ماه قطعی محسوب می شود و تصمیمی برای به تعویق انداختن آن به دلیل بیماری کرونا گرفته نشده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه توضیح داد: با توجه به اینکه در دور دوم انتخابات مجلس حوزه های انتخابیه محدود است و شور و نشاط کمتری نسبت به دور نخست دارد به نظر می رسد برگزاری آن از نظر شیوع بیماری کرونا چندان مشکل ساز نباشد.

الهی تبار با بیان اینکه بیماری کرونا کماکان با ما خواهد بود، گفت: با توجه به اینکه احتمال دارد بیماری کرونا خرداد ماه ۱۴۰۰ نیز همچنان در جامعه شیوع داشته باشد، برگزاری دور دوم انتخاب مجلس می توان تمرین خوبی برای انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری باشد.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود اعلام کرد: در دور نخست انتخابات ۲۴ فرآیند از ۲۶ فرآیند آن به صورت الکترونیکی به شکل مطلوبی برگزار شد؛ ما در این دوره کمترین تخلف را داشتیم و حتی یک رای تکراری نیز به صندوق ریخته نشد.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری کرمانشاه گفت: با توجه به رایزنی های انجام شده در دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی تمام‌ فرآیندهای انتخابات به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد.

الهی تبار با بیان اینکه نمایندگان ظرفیت بزرگی برای پیشرفت استان هستند، اظهارداشت: ضمن حفظ استقلال قوا با هم افزایی مجلس و مدیران اجرایی می‌توانیم شاهد توسعه کرمانشاه باشیم.

اخبار مرتبط