کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد فارس با دستور رییس جمهوری افتتاح شد

شیراز- ایرنا- کارخانه کربنات سدیم کاوه در شهرستان فیروزآباد استان فارس به عنوان یکی از صنایع مادر این استان صبح پنجشنبه نهم مرداد ۹۹ با دستور رییس جمهوری به صورت ویدیو کنفرانس افتتاح شد.

واحد شرکت کربنات سدیم کاوه در زمینه تولید کربنات سدیم فعالیت می کند که ظرفیت سالانه این واحد ۳۲۰ هزار تن است.
این واحد صنعتی با سرمایه گذاری ۲۰ هزار و  ۶۷ میلیارد ریال و با اشتغال بیش از هزار و سه نفر در شهرستان فیروزآباد به بهره برداری رسیده است.
معاون هماهنگی اموراقتصادی استانداری فارس در این زمینه به خبرنگار ایرنا گفت: بخش قابل توجهی از ماشین آلات به کار رفته در این کارخانه از داخل و بخشی هم از کشور چین تامین شده و محصولات تولیدی آن نیز در صنایع شیشه‌سازی و شوینده مورد استفاده قرار می‌گیرد.
ظفر افشون اظهار داشت: با وجود اینکه طی ماه‌های اخیر تاکنون، شیوع ویروس کرونا به عاملی بازدارنده برای اجرا و پیشبرد طرح‎های عمرانی تبدیل شده اما ظرف همین مدت توانستیم در استان طرح‌هایی همچون فولاد پاسارگاد کوار و آلومینیم جنوب را به سرانجام رسانده و افتتاح کنیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس افزود: این طرح که عملیات اجرایی آن از سال ۸۷ آغاز شده قابلیت توسعه نیز دارد که زمینه توسعه آن را با افتتاح سد هایقر که منبع اصلی تامین کننده آب مورد نیاز این کارخانه است فراهم خواهیم کرد.

در آیین افتتاح اعلام شد مواد اولیه کارخانه کربنات سدیم کاوه از معادن جنب این کارخانه تامین می شود.
همچنین بیش از هشت معدن سنگ آهک و سنگ نمک در کنار این شرکت راه اندازی شده و مواد اولیه به کارخانه منتقل می شود و این باعث شده از خام فروشی مواد معدنی جلوگیری شود و صنایع معدنی را در استان ایجاد کند.
 تولیدات این شرکت در صنایع پایین دستی مثل شیشه و بلور، صنایع شوینده و پاک کننده، تصفیه آب و پتروشیمی ها استفاده می شود.
 در مراسم افتتاح این کارخانه، مهدی صادقی نیارکی معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت، ظفر افشون معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس، حمیدرضا ایزدی رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس و جمعی از مسوولان استانی و شهرستانی حضور داشتند.
شهرستان فیروزآباد در فاصله ۹۳کیلومتری جنوب غرب شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha