سپاهان از حاشیه‌ها دوری و ذوب‌آهن احساسات نیمکت را مدیریت کند

اصفهان - ایرنا - کارشناس و پیشکسوت فوتبال گفت: به نظر می‌رسد دو تیم فوتبال اصفهانی در بازهای پیش رو باید تمهیدات ویژه ای اتخاذ کنند بخصوص نیاز است که سپاهان از حاشیه‌ها دوری و ذوب‌آهن احساسات نیمکت خود را مدیریت کند.

حسین چرخابی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: مسابقات باقی مانده پیش رو برای ۲ تیم اصفهانی سپاهان و ذوب‌آهن از حساسیت فوق العاده‌ای بالایی برخوردار است بنابراین این تیم‌ها باید با تدابیر ویژه‌ای پای به این رقابت‌ها بگذارند تا لیگ برایشان ختم به خیر شود.

وی ادامه داد: اگرچه وضعیت دو تیم در دو سوی جدول از لحاظ جایگاهی که قصد تصاحب آن را دارند با یکدیگر متفاوت است اما باید پذیرفت که برای پایان دادن به لیگ پر فراز و نشیب که با شیوع کرونا روزهای متفاوتی را به خود دید باید نتایج مناسبی کسب شود و نماینده‌های اصفهان از اعتبار و حیثیت خود دفاع کنند.

این کارشناس فوتبال اضافه کرد: سپاهان در گام نخست باید آسیایی شدن خود را قطعی کند که این موضوع کمترین خواسته طرفداران به شمار می‌رود و در گام‌های بعدی قهرمانی جام حذفی و نایب قهرمانی در لیگ برتر را به دست آورد که بی شک با توجه به بُنیه تیم و میزان هزینه‌ای که شده باید محقق شود.

وی تاکید کرد: هواداران و کادرفنی این تیم تا حد ممکن باید در روزهای آینده از حاشیه‌ها و بگو و مگو به ویژه در فضای مجازی پرهیز کرده و آرامش را در این تیم نهادینه کنند، بخصوص اینکه کش و قوس هایی که در روزهای گذشته بین برخی هواداران و سرمربی رخ داد نباید تکرار شود، زیرا به ضرر تیم تمام خواهد شد.

چرخابی با بیان اینکه سپاهان بازی‌های حساسی در لیگ برتر و جام حذفی پیش رو دارد خاطرنشان کرد: کادرفنی باید با آنالیز صحیح حریف و همچنین کاهش خطاهای تیم خود در راستای کسب پیروزی و کسب بیشینه امتیاز بکوشند و بازیکنان نباید فراموش کنند که در چه تیمی مشغولند.

این پیشکسوت فوتبال با تاکید بر اینکه مجتمع فولادمبارکه بهترین اسپانسر و حامی در تمامی سال‌های اخیر لیگ برتر بوده گفت: این تیم بی شک مشکلات مالی نداشت و مواردی مانند دغدغه‌های مالی و اینگونه مسائل اصلا پیرامون آن وجود ندارد پس بهانه‌ای هم از این حیث نباید مطرح شود.

وی درباره تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان اظهارداشت: با تحلیل رقبا و بازی‌های پیش رو و ترتیبی که در جدول مشاهده می‌کنیم به نظر نمی‌رسد که تیم مذکور در پایان این فصل لیگ برتر به دسته پایین‌تر صعود کند اما این را نباید پایان ماجرا دانست و تیم نامبرده باید در بازی‌های آینده برای کسب حتی حداقل‌های امتیاز تلاش کند.

به گفته وی بارها دیده شده که به طور مثال هنگام اشتباهات داوری، تمام نیمکت نشینان ذوب‌آهن به پاخواسته به سمت کمک داور و یا دیگر دست اندرکاران مسابقه می‌دوند، مدیران سفید و سبرپوشان اصفهانی باید این رفتار را کنترل کنند و احساساتی که باعث می‌شود کل تیم با نوسان و تنش روبرو شود را کاهش دهند.

این کارشناس تاکید کرد: اینگونه فعالیت‌های احساسی که در فوتبال حرفه‌ای جهان جایگاهی ندارد مزیتی هم برای ذوب‌آهن به دنبال ندارد و فقط روح و روان و تمرکز تیم را به هم ریخته و امکان اخراج اعضای تیم را افزایش می‌دهد.

چرخابی افزود: ذوب‌آهن در سال‌های گذشته یکی از بهترین باشگاه‌های سطح اول ایران و شناخته شده در سطح قاره آسیا بوده که همواره مردم بیش از آنکه کارخانه را بشناسند این باشگاه را می‌شناختند اما به دلیل اینکه نوسانات و تغییرات زیادی بیشتر در یکی دو سال اخیر برایش رخ داد نتایج کنونی بدست آمد.

این تحلیلگر فوتبال خاطرنشان کرد: مدیران باشگاه ذوب‌آهن باید برای فصل آینده و قبل از شروع رقابت‌ها، با خود به این نتیجه برسند که در واقع این تیم را برای چه منظوری می‌بندند به معنای دیگر فقط برای حضور صرف در لیگ برتر و تیمداری تلاش می‌کنند یا برای دستیابی به مقام‌های برتر، آسیایی شدن و کسب جام‌های حذفی و لیگ برتر وارد کارزار لیگ شده‌اند.

سپاهان هم اکنون با ۴۵ امتیاز در رده سوم و ذوب‌آهن با ۲۵ امتیاز در رده دوازدهم جدول لیگ برتر قرار دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =