میانگین سنی فوتی‌های ناشی از کرونا در مهاباد ۶۸ سال است

مهاباد- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد گفت: میانگین سنی افراد فوت شده به علت بیماری کرونا در این شهرستان ۶۸ سال است ولی افراد جوانتر نیز به این بیماری مبتلا شده و حتی در برخی موارد، فوت کرده اند.

امیر بهزاد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس آمارهای موجود، ۹۵ درصد فوت شدگان در مهاباد را افراد بالای ۶۵ سال تشکیل می دهند.

وی با بیان اینکه شیب نمودار ابتلا به کرونا در این شهرستان نزولی بوده و آمار افراد بستری در بیمارستان کاهش یافته، ادامه داد: تاکنون ۲ هزار و ۵۸۰ نفر در مهاباد به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد ۵۱ درصد مرد و ۴۹ درصد زن هستند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد اظهار داشت: از مجموع کل مبتلایان به بیماری کرونا در این شهرستان ۲ هزار و ۲۶۰ نفر در ساکنان مناطق شهری و ۳۲۰ نفر نیز ساکنان مناطق روستایی هستند.

"بهزاد" با بیان اینکه بخش قابل توجهی از افراد درگیر شده به کرونا زیر ۵۰ سال سن دارند، بیان کرد: ۳۱ درصد مبتلایان شناسایی شده در بیمارستان امام خمینی (ره) و ما بقیه نیز در مراکز سرپایی غربالگری شده‌اند که جزو افتخارات این شهرستان محسوب می‌شود.

وی در خصوص آمار فوتی‌های ناشی از کرونا در مهاباد نیز اظهار داشت: از مجموع فوت‌شدگان تاکنون ۵۱ مورد به بیماری قلبی و عروقی، ۱۲۳ مورد به بیماری دیابت، ۲۹ مورد به بیماری ریوی، ۲۸ مورد به بیماری کلیوی و ۲۵ مورد نیز به سایر بیماری‌های زمینه‌ای مبتلا بوده‌اند.

بهزاد با بیان اینکه از گسترش و شیوع بیماری کرونا در منطقه و آمار تعداد مبتلایان طی ۱۰ روز گذشته کاسته شده و روند بیماران گرفتار به این بیماری فروکش کرده، بیان کرد: هم‌اکنون ۱۵ نفر در بخش ویژه بیماران کرونایی بیمارستان امام خمینی (ره) مهاباد بستری هستند که از این تعداد ۶ نفر کرونا مثبت و ۹ نفر نیز مشکوک هستند. 

وی اضافه کرد: از مجموع بستری‌شدگان فعلی نیز چهار نفر در بخش آی سی یو و سه نفر نیز به دستگاه اکسیژن مصنوعی متصل هستند. 

مهاباد با ۲۴۰ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده و در ماه گذشته در وضعیت قرمز شیوع بیماری کرونا قرار داشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =