۵۰۰ بسته غذایی در روستاهای سیلزده قصرقند توزیع شد

چابهار- ایرنا- فرماندار قصرقند در جنوب سیستان وبلوچستان گفت: ۵۰۰ بسته غذایی در روستاهای در محاصره سیل رودخانه کاجوی این شهرستان توسط جمعیت هلال احمر توزیع شد.

رحیم بخش پاک اندیش روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: در طول کمتر از ۲ ماه اخیر بیش‌از ۳۰ بار شاهد سیل و بارندگی در روستاهای حاشیه رودخانه کاجو بودیم و راه دسترسی آنان به مرکز شهرستان قصرقند بسته است.

وی افزود: روستاهای محدوده رودخانه کاجو از نزدیکی سد زیردان تا هزاره‌ای، حمیری، عزیزآباد، منطقه کوشات‌ها، شادیگور، جنگل،دهیرک و پتهک راه دسترسی مناسبی ندارند و مسیر جاده آنها از بستر رودخانه می‌گذرد و با کمترین بارندگی و جاری شدن سیلاب این جاده بسته می‌شود.

فرماندار قصرقند با اشاره به سرگردانی و بی‌اطلاعی از مردم بیش‌از ۴۰ روستا با حدود ۲۰ هزار نفر جمعیت حوزه مسیر رودخانه کاجو در زمان بارندگی‌ها ادامه داد: طول جاده دسترسی حوزه کاجو در مجموع ۵۴ کیلومتر است که در پنج سال گذشته ۲۰ کیلومتر آن بازگشایی شده و ۳۴ کیلومتر باقی‌مانده حداقل ۹۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

وی با بیان اینکه بسته موادغذایی از سوی بنیاد علوی آماده شده و چندین هفته است که امکان تردد خودرو به روستاهای کاجو وجود ندارد، خاطرنشان کرد: علاوه‌بر کمک‌های یاد شده بزودی یکهزار و ۲۰۰ بسته غذایی در بین خانوارهای ساکن در آن منطقه توزیع می‌شود.

پاک اندیش از خیران خواست برای کمک به سیلزدگان روستاهای حاشیه رودخانه کاجو قصرقند بسیج شوند.

به گزارش ایرنا مسیر ارتباطی بیش‌از ۴۰ روستای حاشیه رودخانه کاجو قصرقند در جنوب سیستان و بلوچستان با جمعیت حدود ۲۰ هزار نفر از ۳۷ روز گذشته در پی باران‌ها مونسون و طغیان رودخانه همچنان بسته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =