افزایش ۸ درصدی مصرف برق خراسان شمالی

بجنورد- ایرنا- مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی گفت: مصرف برق در این استان در چهار ماهه امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال هشت درصد رشد داشته است.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی این شرکت، علیرضا صبوری روز پنجشنبه در جلسه هماهنگی شهرستان های شرکت برق اظهار داشت: با وجود افزایش مصرف برق در این مدت اجازه افزایش آنرا در اوج مصرف نداده ایم و آن را با مدیریت مصرف در حد سال ۹۸ حفظ کرده ایم.

وی به ایام اوج بار و استقرار جبهه هوای گرم در استان اشاره کرد و افزود: با توجه به استقرار جبهه هوای گرم در استان، هفته های سرنوشت سازی را پیش رو داریم زیرا میزان مصرف برق و سامانه های سرمایشی افزایش یافته است که با بالا رفتن دمای هوا، عملکرد تاسیسات برق نیز کاهش یافته و فشار مضاعفی به آن وارد می شود.

وی وضعیت فعلی توزیع نیروی برق استان را مطلوب دانست و گفت: اگر هفته آینده را نیز بدون مشکل سپری کنیم با گذشتن از قله تابستان، اوج بار سال ۹۹ را گذرانده ایم.

صبوری گفت: همه ساله در ایام اوج مصرف، اتفاق هایی مانند پرباری خطوط فشار ضعیف و فشار متوسط، پریدن فیوزها و کلیدها در شبکه حادث می شود که باید موارد اتفاق افتاده مورد تحلیل قرار گیرد تا اجازه تکرار بر آنها بسته شود و بتوان این ایام سال را بدون مشکل پشت سر گذارد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی از پاک سازی شبکه روشنایی هشت شهر اصلی استان از چراغ های گازی و کم مصرف خبر داد و بیان کرد: پیگیر برگزاری مناقصه به این منظور هستیم و اطلاعات لازم جمع آوری شده و خرید تجهیزات به زودی انجام خواهد شد.

صبوری با یادآوری پویش «هر هفته الف ب ایران» اظهار داشت: در مرحله دهم این پویش، خراسان شمالی به عنوان نخستین استان با شبکه سازگار با محیط زیست معرفی شد و امیدواریم با نصب این چراغ ها نیز به عنوان استانی با سازگاری مضاعف با محیط زیست هم در بحث شبکه فشار ضعیف و هم شبکه روشنایی، معرفی شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی با بیان اینکه باید به دنبال خلق منابع باشیم، در خصوص تعیین تکلیف اعتبارات مازاد سرمایه ای گفت: در این باره هزار و ۳۰ میلیارد ریال اعتبار ابلاغ شده اما ۵۰۰  میلیارد ریال تامین اعتبار شده است که باید این موضوع در دفتر برنامه ریزی و نظارت مورد بررسی قرار گیرد.

هم اینک ۹۹.۹ درصد جمعیت شهری و روستایی استان خراسان شمالی از نیروی برق برخوردار هستند.

با احتساب برق مصرفی مشترکان بزرگ صنعتی از جمله پتروشیمی و سیمان بجنورد، ریخته گری اسفراین و آلومینای جاجرم، مصرف برق خراسان شمالی به ۴۰۰ مگاوات در روز می رسد.

شرکت برق خراسان شمالی ۳۵۳ هزار و ۶۹۸ مشترک دارد که ۸۴ درصد مشترکان در بخش خانگی، ۴ درصد ادارات و دستگاه‌های خدمات رسان، یک درصد کشاورزی، کمتر از یک درصد صنعتی و ۱۰ درصد سایر مصارف هستند.

خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =