۹ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۹:۳۴
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 83890345
۱ نفر

برچسب‌ها

تمجید مقام حزب کمونیست چین از هنر ایرانی

پکن- ایرنا- «لی چیانگ» دبیر کمیته حزب کمونیست شانگهای در جریان بازدید از پاویون دائمی جمهوری اسلامی ایران در مجموعه جی- هاب این شهر، ضمن بازدید از مجموعه فرش دستباف ایرانی و فیروزه کوبی، از فرش ایرانی و هنر به کار رفته در آن تمجید کرد.

به گزاش ایرنا از کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در شانگهای، در این بازدید که روز گذشته /چهارشنبه/ با حضور «رمضان پرواز» سرکنسول ایران در شانگهای برگزار شد «لی»  با تمجید از فرش دستباف ایرانی، این کالای ارزشمند را نشانه ذوق و هنر سرشار ایرانی توصیف کرد که نزد مردم چین بسیار شناخته شده است.  

در این بازدید «رمضان پرواز» سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در شانگهای نیز ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص چگونگی تولید آثار صنایع دستی ایرانی، از برنامه‌های فرهنگی و هنری ویژه بزرگداشت پنجاهمین سالگرد روابط دیپلماتیک ایران و چین در سال ۲۰۲۱ در شهر شانگهای خبر داد.

این پاویون که در نزدیکی نمایشگاه ملی شانگهای قرار دارد دو سال پیش به همت یک تاجر ایرانی راه اندازی شد. در پاویون ایران به مساحت ۷۰۰ متر مربع مجموعه های ارزشمندی از صنایع دستی ایران شامل فرش دستباف، ظروف فیروزه کاری، تابلو فرش ها و غیره به معرض نمایش گذاشته شده است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =