عملیات اجرایی باند دوم محور شازند به خمین آغاز شد

اراک - ایرنا - معاون مهندسی وساخت اداره کل راه وشهرسازی استان مرکزی گفت: عملیات اجرایی باند دوم جاده شازند به خمین با اعتبار ۵۱ میلیارد ریال آغاز شد.

«اصغر حمزلو» روزجمعه  در گفت و گو با ایرنا افزود: منابع مالی این طرح راهداری از محل اعتبارات استانی تامین شده و این جاده به طول پنج کیلومتر با هدف ایمن سازی طول محور، افزایش سرعت طرح، کاهش زمان سفر وتسهیل در تردد منطقه ای در طول ۲ سال قرارداد اجرا می‌شود.

وی اظهار داشت: بیش از سه کیلومتر از عملیات ساخت باند دوم جاده شازند به خمین اجرا شده است که در آن یک‌هزار و ۵۰۰ مترمکعب عملیات خاکبرداری، سه هزار و ۵۰۰ متر مکعب خاکریزی و راکفیل، ۲ هزار و ۵۰۰ مترمکعب لایه زیر اساس،  ۲۵۰ متر مکعب اساس و سه هزار و ۷۰۰تن آسفالت، پنج دهمه پل با عرض ۲ متر و طول ۱۴ متر در مسیر صورت گرفته است.

 معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی گفت: این طرح از تقاطع  غیرهمسطح محور شازند به ازنا شروع و تا شهر شهباز به طول پنج کیلومتر ادامه دارد.

حمزلو افزود:با آغاز این طرح راهداری بستر ۳۵ شغل مهیا شده است که ۱۵ شغل مستقیم و بقیه به صورت غیر مستقیم با این طرح مرتبط شده‌اند.

۶ هزار و ۴۰۰ کیلومتر انواع آزاد راه، راه اصلی و راه روستایی در استان مرکزی وجود دارد که چهار هزار کیلومتر آن راه‌های روستایی است و  روزانه حدود ۴۹۰ هزار وسیله نقلیه از  جاده‌های این استان تردد می‌کنند.

یک میلیون ۴۰۰ هزار نفر در ۱۲ شهرستان استان مرکزی ساکن هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =