حمایت  هزار و ۷۰۰ میلیاردی دولت از حوزه بهداشت و درمان هرمزگان

بندرعباس- ایرنا- یکی از مهمترین اقدام های دولت در هرمزگان، احداث بیمارستان ۵۳۱ تختخوابی بندرعباس می باشد که قرار است دولت برای تسریع در تکمیل آن یک هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار تخصیص دهد.

استاندار هرمزگان روز پنجشنبه در این خصوص به خبرنگاران اظهار داشت: بیمارستان ۵۳۱ تختخوابی بندرعباس یکی از مهمترین پروژه های دولت تدبیر و امید در هرمزگان است که طبق برنامه ریزی های انجام شده استانداری هرمزگان و دانشگاه علوم پزشکی باید تا قبل از پایان دولت به بهره برداری کامل برسد. 

فریدون همتی بیان داشت: با حمایت ویژه دولت و با رایزنی های انجام شده با مسوولان سازمان برنامه و بودجه ، موافقت ضمنی در خصوص تخصیص یک هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار جهت تسریع در تکمیل این پروژه شده است.

وی افزود : برای اتمام این پروژه حداقل سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار فقط در بخش ساختمان سازی آن نیاز است که هزینه نیروی انسانی و تجهیزات آن نیز رقم قابل توجهی پیش بینی شده است.

همتی خاطرنشان کرد: در دیدار اخیر با مسوولان سازمان برنامه و بودجه، ضرورت تکمیل این بیمارستان و نیاز استان به آن ، به اطلاع معاون امور اجتماعی سازمان برنامه و بودجه که عهده دار تامین اعتبارات درمان کشور است، رسید و وعده داده شد منابع مورد نیاز برای بهره برداری تامین گردد.

استاندار هرمزگان ابراز داشت: تا هفته آینده بررسی های فنی لازم در خصوص پروژه بیمارستان ۵۳۱ تختخوابی بندرعباس انجام و پس از تکمیل بررسی فنی نسبت به تامین منابع اقدام می شود.

وی ابراز امیدواری کرد: با تکمیل این بیمارستان و چهار بیمارستان دیگر تا پایان دولت، هرمزگان علاوه بر تامین نیاز درمانی مردم این استان به عنوان استانی با قابلیت جذب توریست درمانی در کشور مطرح شود.

احداث بیمارستان ۵۳۱ تختخوابی در بندرعباس از پروژه‌های مصوب سفر ریاست جمهوری و دولت به استان در سال ۹۶ است که در سال‌های ۹۷ و ۹۸ منابع اعتباری خوبی نیز به این طرح اختصاص یافته است.

استاندار هرمزگان اردیبهشت امسال در نشستی در همین رابطه اظهار داشت: ا توجه به اهمیتی که دولت برای احداث این بیمارستان قائل بوده تا کنون بالغ بر ۱۵۰ میلیارد تومان بودجه به پروژه بیمارستان ۵۳۱ تختخوابی بندرعباس تخصیص یافته اما پیمانکار پروژه بسیار کند عمل کرده و تنها کمتر از ۵۰ میلیارد تومان در این پروژه هزینه و کار شده است.

استان هرمزگان دارای ۱۷ بیمارستان دولتی با یک هزار و ۱۵۰ تخت فعال است که طبق گفته مسوولان دانشگاه علوم پزشکی، این استان با کمبود یک هزار تخت بیمارستانی مواجه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =