نماینده مجلس: توسعه کشاورزی باعث قطع وابستگی به درآمدهای نفت می‌شود

شهرکرد- ایرنا- عضو کمیسیون کشاورزی، آب و آبخیزداری مجلس شورای اسلامی و رییس مجمع نمایندگان چهارمحال و بختیاری با توجه به ارزش اقتصادی کشاورزی گفت: توسعه بخش کشاورزی، بودجه کشور را از وابستگی به درآمدهای نفتی بی‌نیاز می‌کند.

حجت‌الاسلام امیرقلی جعفری شامگاه چهارشنبه در نشست مشترک نمایندگان چهارمحال و بختیاری در مجلس شورای اسلامی با روسای شوراهای اسلامی شهرستانهای ۱۰ گانه استان تاکید کرد: براساس آمار وزارت نیرو، هم‌اکنون تمامی دشت‌های این استان ممنوعه و یا ممنوعه‌بحرانی است، پس توسعه کشاورزی و دامپروری در چهارمحال و بختیاری با مشکلاتی همراه است.
وی تصریح کرد: بی‌تدبیری و سوءمدیریت‌ها در گذشته باعث شده امروز وضع چهارمحال و بختیاری در این حالت باشد.
نماینده مردم شهرستان بروجن در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بخشی از صنایع بروجن تعطیل است و کارگاه‌های دیگر با ۳۵ درصد ظرفیت فعالیت دارند.
وی گفت: تغییر الگوی کشت و توسعه گلخانه‌ها مهم‌ترین نیاز بخش کشاورزی چهارمحال و بختیاری است.
جعفری تصریح کرد: بیکاری چهارمحال و بختیاری در سه سال گذشته بالاترین نرخ و اشتغال‌زایی استان کمترین نرخ را داشته است.
نماینده مردم شهرستان های لردگان و خانمیرزا در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: طرح ۲فوریتی اختصاص قیر رایگان برای تسریع در روند آسفالت معبرهای شهرها و روستاها در مجلس یازدهم تصویب شد.
حسین بامیری تاکید کرد: اعضای شوراهای اسلامی استان چهارمحال و بختیاری، شهرداران و دهیاران استان مشکلات حوزه توسعه شهر و روستا را شناسایی و برای ارائه راهکارهای عملیاتی در مجلس شورای اسلامی تحویل استانداری‌ها دهند.
وی یادآور شد: تمامی تلاش نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای تسریع در روند تکمیل و بهره‌برداری از این طرح‌ها در حوزه شهری و روستایی به‌کارگیری شود.
بامیری اظهار داشت: مردم از تبعیض و بی‌عدالتی گلایه‌مند و منتظر اقدام انقلابی مجلس یازدهم هستند.
به گزارش ایرنا، در این نشست اعضای شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای چهارمحال و بختیاری نظرات، دیدگاه‌ها و پیشنهادهای خود را ارائه کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =