ترامپ وضع اضطراری در قبال لبنان را یک سال دیگر تمدید کرد

تهران- ایرنا- «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در نامه‌ای به کنگره این کشور، وضع اضطراری در مورد لبنان را به مدت یک سال دیگر تمدید کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای کاخ سفید، ترامپ روز چهارشنبه به وقت محلی با تکرار ادعاهای خود علیه ایران و حزب‌الله، اعلام کرد که «فرمان اجرایی ۱۳۴۴۱» در مورد لبنان تمدید می‌شود.
وی در این نامه ایران را به «تداوم انتقال سلاح به حزب‌الله» متهم کرده و مدعی شد که این اقدام «موج تضعیف حاکمیت لبنان، ادامه بی‌ثباتی سیاسی و اقتصادی در منطقه، تداوم تهدید غیرمعمول و اضطراری علیه امنیت ملی و سیاست خارجی ایالات متحده می‌شود».
اخیراً گروهی از قانونگذاران آمریکایی با اعمال فشار و دخالت در امور داخلی اتحادیه اروپا، خواستند این اتحادیه حزب‌الله لبنان را یک سازمان تروریستی خوانده و فعالیت‌هایش را ممنوع کند.
آلمان آخرین کشوری است که ماه آوریل همچون کانادا، انگلیس، پاراگوئه و آرژانتین تمام بخش‌های حزب‌الله را در فهرست تروریستی قرار داد.
پیش از آن وزارت خزانه‌داری انگلیس، ۲۷ دی ۱۳۹۸ حزب‌الله لبنان را به به عنوان یک گروه تروریستی معرفی کرد. 
فشارها برای تحریم حزب‌الله پس از آن بالا گرفت که لابی صهیونیسم در اعتراض علیه به اهتزاز درآوردن پرچم این گروه در جریان راهپیمایی روز قدس در لندن خواستار منع فعالیت این گروه شده بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =