۹ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۲۶
کد خبرنگار: 1270
کد خبر: 83890232
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۵ تُن کاه و یک هکتار گندم در بوکان طعمه حریق شد

مهاباد- ایرنا- مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بوکان گفت: ۱۵ تُن کاه و یک هکتار گندم در روستای "اورتاکند" از توابع بخش سیمینه این شهرستان طعمه حریق شد.

سیدفواد هاشمی روز پنج‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: آتش‌نشانان روستای "گل‌تپه قورمیش" جهت اطفای حریق بلافاصله در محل حاضر شدند که با حضور به موقع امدادگران از گسترش آتش به دیگر مزارع مجاور جلوگیری شد.

وی با اشاره به اینکه این آتش‌سوزی بیش از ۳۰۰ میلیون ریال خسارت به‌بار آورد، ادامه داد: در این حادثه بخش اعظمی از کاه انباشت شده دچار آتش سوزی و غیرقابل مصرف برای حیوانات شد.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بوکان گفت: علاوه بر کاه، مزرعه گندم بیش از ۳۰ آب‌پاش آبیاری بارانی نیز در این آتش سوخته و از بین رفت.

وی با اشاره به اینکه این مورد، چهارمین ماموریت آتش‌نشانی روستای گل‌تپه قورمیش از ابتدای سال جاری تاکنون است، اضافه کرد: در بخش سیمینه علاوه بر آتش‌نشانی شهرداری سیمینه یک آشیانه روستایی نیز در گل‌تپه قورمیش برای مواقع ضروری پیش‌بینی شده است.

"هاشمی" اضافه کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون هشت مورد آتش‌سوزی در مزارع و عرصه‌های مرتبط با بخش کشاورزی و بیش از هشت مورد آتش‌سوزی در داخل شهر و یک آتش‌سوزی در شهرک صنعتی این شهرستان روی داده که توسط ماموران آتش‌نشانی این شهرستان مهار شده است.

در بوکان چهار ایستگاه آتش‌نشانی با ۴۰ نفر نیرو در بوکان و بخش مرکزی و ۲ ایستگاه در بخش سیمنیه بوکان با سه نفر نیرو در حال خدمات‌رسانی به شهروندان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =