ارتقای سواد رسانه ای سبب کاهش فساد در کشور و مانعی در برابر هجمه دشمنان است

ساوه - ایرنا- رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان ساوه گفت: افزایش و ارتقای سطح سواد رسانه ای مردم علاوه بر اینکه عامل کاهش فساد در جامعه است، کشور را از هجمه های دشمنان محفوظ می کند.


حجت‌الاسلام «سید ابراهیم حسینی» شامگاه چهارشنبه در دومین نشست بررسی راهکارهای ارتقای سواد رسانه ای که در دفتر امام جمعه برگزار شد، اظهار داشت:جلسات شورای فرهنگ عمومی صوری نیست و با مصوبات لازم الاجرا به خصوص در زمینه حوزه سواد رسانه ای می تواند تاثیر گذار باشد.

وی افزود:باید به مردم آموزش دهیم که خبر و واقعیت ها چیست در غیر اینصورت مردم در ورطه پوپولیسم و عوامفریبی می افتند.

امام جمعه ساوه گفت:نبود سواد رسانه ای باعث ترویج افکار مطلق گرایانه با انگیزه های سیاسی از سوی برخی افراد می شود اما اگر یاد بدهیم که همگان با قاعده، منظم و مطابق استانداردهای اجتماعی صحبت کنند، بسیاری از مشکلات حل می شود.

وی تاکید کرد:تصمیم‌گیری و مصوبات شهرستان ساوه در زمینه سواد رسانه ای می تواند بعنوان الگویی برای استان و حتی سطح کشور مطرح شود و اگر درست عمل کنیم منشا خدمت به شهرستان خواهیم شد.

حجت‌الاسلام حسینی افزود:کشور به دلیل فشارهای اقتصادی دارای شرایط خاصی است و باید در فضای مجازی و رسانه ای مسئولانه صحبت و شرایط حساس کنونی را درک کنیم و دعواهای سیاسی را کنار بگذاریم.

در این نشست برخی از خبرنگاران و هنرمندان شهرستان ساوه دیدگاههای خود در مورد راهکارهای ارتقای سواد رسانه ای و مشکلات موجود را بیان کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =