پرداخت بیش از ۱۳میلیارد تومان تسهیلات به آسیب‌دیدگان از کرونا در همدان

همدان- ایرنا- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی همدان با اشاره به حمایت دولت از کسب و کارهای آسیب‌دیده از کرونا گفت: ۱۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات ارزان قیمت به واحدهای صنفی این استان پرداخت شد.

احمد توصیفیان شامگاه چهارشنبه در نشست اصناف و بازاریان با استاندار همدان اظهار داشت: ۹ هزار و ۴۹۵ نفر برای دریافت تسهیلات حمایتی نامنویسی کرده اند که بانکهای استان تاکنون به یک هزار و ۵۱۹ متقاضی این تسهیلات را پرداخت کرده‌اند.

وی اضافه کرد: پرونده بقیه متقاضیان نیز در دست بررسی بانکها است و تسهیلات آنها نیز پس از تکمیل مدارک لازم اعطا می‌شود.

توصیفیان با بیان اینکه تسهیلات کرونا با سود ۱۲ درصد و اقساط ۲۴ ماهه به پنج گروه از مشاغل آسیب دیده از کرونا در حال پرداخت است خاطرنشان کرد: تاکنون استان همدان با ۲ درصد پرداخت در جایگاه هفتم کشوری قرار دارد.  

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی همدان سهم استان از تسهیلات حمایتی دولت را ۸۰۴ میلیارد تومان ذکر کرد و افزود: نامنویسی برای دریافت این تسهیلات به پایان رسیده که در صورت تمدید به مردم اطلاع رسانی می‌شود. 

وی با اشاره به اینکه ۱۴ هزار و ۶۶۵ نفر از شاغلان استان در اثر بیماری کرونا شغل خود را از دست داده اند و متقاضی دریافت بیمه بیکاری بودند که ۱۰ هزار و ۳۳۸ نفر مشمول شناخته شدند.

به گفته توصیفیان حقوق ماه های اسفند، فروردین و اردیبهشت ۹۰ درصد از این افراد به حسابشان واریز شده و  مابقی نیز در حال رفع مشکل و پرداخت است.

بنا بر اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تاکنون ۲۹۸ هزار و ۹۰۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۹۶ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان‌باختگان این بیماری به ۱۶ هزار و ۳۴۳ نفر رسید، چهار و ۲۷ بیمار نیز در آی سی یو هستند.

سیما سادات لاری روز چهارشنبه بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (هشتم مرداد ۱۳۹۹) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۶۳۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۶۰۴ مورد بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۹۸ هزار و ۹۰۹ رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =