نمایندگان سیستان و بلوچستان بر روی رفع مشکلات استان متمرکز شوند

زاهدان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: نمایندگان مردم این استان در مجلس شورای اسلامی بر روی برطرف کردن مشکلات و استفاده از طرفیت‌های این نقطه از ایران اسلامی متمرکز شوند.

حجت الاسلام و المسلمین مصطفی محامی شامگاه چهارشنبه شب در نشست با رییس مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان و نماینده مردم سراوان در مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک ایام ذی‌الحجه، بر لزوم تبعیت نمایندگان مجلس از فرمایشات رهبر معظم انقلاب و حرکت در خط ترسیم شده از سوی معظم له تاکید کرد و اظهارداشت: باید قدردان نعمت رهبری و نقش‌های ویژه‌ای که ایشان در هدایت انقلاب اسلامی و مردم ایفا می‌کنند باشیم.
رییس شورای امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه الان زمان نزاع های سیاسی نیست، تصریح کرد: با توجه به مشکلات موجود و تلاش دشمن باید به صورت هماهنگ و با تمام توان به مردم خدمت کنیم.
امام جمعه زاهدان با ابراز مسرت نسبت به شروع خوب نمایندگان سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نمایندگان ضمن تقسیم‌کار صحیح در مجامعی مناسب در راستای رفع مشکلات، مسائل و معضلات حضور یافته‌اند که امیدوارم این روند با قوت تداوم داشته باشد.
حجت الاسلام و المسلمین محامی ادامه داد: خبرها، رفت‌وآمدها و گزارش فعالیت‌های نمایندگان مردم را در مجلس پیگیری و برای توفیق شان دعا می‌کنم.
نماینده رهبر معظم انقلاب در امور اهل سنت سیستان‌ و بلوچستان ضمن تأکید بر اتحاد و انسجام نمایندگان و مسوولان استان، افزود: نمایندگان و مسوولان حرف‌های همدیگر را نقض نکنند.

نماینده ولی فقیه در سیستان‌ و بلوچستان با اشاره به اینکه همه باید همت و تلاش خود را صرف حل مسائل و مشکلات استان کنند، تصریح کرد: برخی از بزرگواران در استان درباره مسائل سیاسی و بین‌المللی موضع‌گیری می‌کنند که این کار را ما هم بلد هستیم اما اظهارنظر و موضع‌گیری‌های خود را در حوزه مسائل و مشکلات استان محدود کرده‌ایم.

حجت الاسلام و المسلمین محامی با تاکید بر اینکه گام اول ما باید حل مسائل  باشد،افزود: پس از حل مسائل و مشکلات سیستان و بلوچستان به سایر مسائل بپردازیم و حیف است که از فرصت‌ها برای حل مشکلات داخلی استفاده نکرده و به دنبال دعواهای جناحی و سیاسی باشیم.
امام جمعه زاهدان با قابل حل دانستن مشکلات سیستان و بلوچستان تصریح کرد: با وجود مشکلات کشور در حوزه اقتصادی، بودجه بسیار خوبی وارد استان می‌شود که باید با فکر، دلسوزی و مدیریت از آن استفاده کنیم.
رییس شورای راهبردی سیستان و بلوچستان با ابراز گلایه نسبت به تاخیر در اتمام برخی طرح‌ها و پروژه‌ها، خاطرنشان کرد: ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و گزارش‌های مسوولان، بسیاری از اقدامات صورت گرفته باید در گذشته انجام می‌شد چراکه اگر مدیر عوض شده اما دستگاه و سیستم تغییر پیدا نکرده است.
حجت الاسلام و المسلمین محامی با اذعان به ورود بودجه بالا به سیستان و بلوچستان بر لزوم جذب امکانات و بودجه بیشتر تاکید کرد و افزود: برای کاستن از اختلاف سطح استان با سایر استان‌ها باید تلاش کرد.
وی تاکید کرد: مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان باید با گروه‌های مختلف مردمی، نخبگان، فرهیختگان و گروه‌های مرجع از جمله فرهنگیان، معتمدین، اساتید دانشگاه و اصحاب هنر ارتباط داشته و بر اساس نظرات آنان نقشه کلی که برای استان در نظر گرفته‌شده را دنبال کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =