۸ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۲۲
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 83890129
۰ نفر

برچسب‌ها

بشار اسد با فرستاده ویژه پوتین دیدار و گفت‌وگو کرد

تهران- ایرنا- «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه روز چهارشنبه با «الکساندر لاورنتیف» فرستاده ویژه رئیس جمهوری روسیه دیدار و درباره آخرین تحولات این کشور گفت وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه سانا، در این دیدار، علاوه بر لاورنتیف، «سرگئی ورشینین» معاون وزیر امور خارجه روسیه نیز حضور داشت.

بر اساس این گزارش، الکساندر لاورنتیف مراتب تبریک «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری این کشور را برای برگزاری موفق انتخابات پارلمان سوریه به بشار اسد ابلاغ کرد و گفت که این انتخابات، نشانگر حمایت ملت سوریه از دولت این کشور برای تحقیق ثبات و بهبودی شرایط معیشتی است.

در این گفت‌ وگوها، دو طرف تأکید کردند که تداوم اقدامات خصمانه برخی کشورها در قبال مردم سوریه به ویژه در دو سطح سیاسی و اقتصادی و دخالت مداوم آنها در امور داخلی سوریه، عامل اصلی ادامه حضور گروه‌های تروریستی در برخی مناطق سوریه است که باعث تضعیف ثبات و تهدید زندگی و معیشت مردم سوریه و کل منطقه می شود.

در این دیدار همچنین درباره برگزاری نشست کمیته بررسی قانون اساسی سوریه که قرار است ماه آینده در ژنو برگزار شود، بحث و بررسی شد و طرفین بر لزوم تلاش همه طرف‌های بین‌المللی برای فراهم آوردن بستر مناسب فعالیت این کمیته با هدایت و مالکیت سوریه و بدون هرگونه فشار تأکید کردند.

بنابر این گزارش، دو طرف بر عزم خود برای ادامه و افزایش تلاش‌های مشترک و توسعه روابط و انجام تلاش‌ها برای غلبه بر چالش‌های ناشی از سیاست‌های برخی کشورهای غربی علیه سوریه و کاهش اثرات تحریم‌های ظالمانه اعمال شده علیه ملت سوریه و کمک به مردم برای مقابله با پیامدهای این تحریم‌ها و مقابله با شیوع کرونا تصریح کردند.

در این دیدار سرلشکر «علی مملوک» رئیس دفتر امنیت ملی و دکتر «ایمن سوسان» معاون وزیر امور خارجه و «لونه الشبل» مدیر دفتر سیاسی و رسانه ای ریاست جمهوری و سفیر روسیه در دمشق نیز حضور داشتند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =