درختان خشک ایستگاه پل منطقه ۱۶ تهران برای رفع خطر قطع شدند

تهران- ایرنا- شهردار ناحیه ۲ منطقه ۱۶ تهران گفت: سه اصله درخت ون در ایستگاه پل پیچ خیابان شهید رجایی در محله نازی آباد که خشک و پوسیده بودند، قطع شدند.

به گزارش ایرنا «علی نایبی» این مطلب را روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران گفت و افزود: این اقدام برای رفع خطر احتمالی برای شهروندان انجام شده است.

وی ادامه داد:  این یه اصله درخت در خیابان شهید رجایی (ایستگاه پل پیچ) در محله نازی آباد بودند که قطع آنها در شبکه های مجازی و رسانه ها مطرح شده است.

نایبی گفت: این سه اصله درخت ون خشک و آفت زده بودند و طبق قانون برای رفع خطر قطع شدند.

شهردار ناحیه ۲ منطقه ۱۶  افزود: با توجه به اینکه درختان خشک به دلیل سستی و پوسیدگی داخلی احتمال سقوط بویژه در هنگام باد و طوفان را دارند لذا جهت جلوگیری از آسیب‌های احتمالی به شهروندان موتورسواران و خودروهای در حال گذار و پارک شده، نسبت به رفع خطر اقدام و پس از آن در کمیسیون ماده هفت تعیین تکلیف شد.

وی با بیان اینکه این درختان خشک ضمن خطرآفرین بودن برای شهروندان، کانون آفات گیاهی و عامل شروع بیماری های گیاهی هستند، ادامه داد: در فصل مناسب قسمت باقیمانده از این درختان برداشته می شود و نهال هایی متناسب با شرایط اقلیمی تهران به جای آن کاشته خواهد شد.

درخت زبان گنجشک (ون) درختی به ارتفاع ۴۵-۴۰ متر با تاجی گسترده و تنه ای راست به قطر ۱۰۰ سانتیمتر است.  
پوست آن در ابتدا صاف و خاکستری است که بعدها دارای شکافهای عمودی وسطی و رنگ خاکستری مایل به سیاه می شود.  
شاخه های جوان و یکساله ستیر و تنومند و راست، خاکستری روشن تا مایل به سبز و با جوانه های زمستانی متقابل و سیاه مخملی مشخص و واضح است. برخی از انشعابات کوتاه آن حالت خمیده و منحنی دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =