آمریکا تحریم‌های جدید علیه سوریه وضع کرد

تهران- ایرنا- وزارت خزانه‌داری آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد که تحریم‌های جدیدی علیه برخی مقام‌ها و نهادهای سوریه وضع کرده است.

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، «حافظ» پسر ارشد «بشار اسد» رییس جمهوری سوریه و یک واحد نظامی در ارتش این کشور از جمله افراد و نهادهایی هستند که تحریم شده‌اند.
اداره کنترل دارایی‌های خارجی در وزارت خزانه‌داری آمریکا با انتشار بیانیه ای اعلام کرد؛ «کرام الاسد»، «زهیر توفیق الاسد» و «وسیم انوار القطان» افراد دیگری هستند که نام آنها در فهرست تحریم‌ها قرار گرفته است.
آمریکا همچنین چند شرکت و مرکز تجاری سوری را نیز در همین ارتباط تحریم کرد.
این تحریم‌ها در چارچوب «قانون سزار» وضع شده است. نمایندگان مجلس سنای آمریکا دسامبر ۲۰۱۹  قانون سزار را تصویب کردند و دونالد ترامپ رییس جمهوری ایالات متحده نیز آن را ۲۰ دسامبر ۲۰۱۹ امضا کرد و این قانون ۲۸خرداد/۱۸ ژوئن به اجرا گذاشته شد.
به دنبال اجرای این قانون، دولت آمریکا ۳۹ شخصیت سوری از جمله رییس جمهوری سوریه و همسرش را به دلایل واهی تحریم کرد و همچنین افراد و سازمان‌های خارجی حامی پیمانکارانی که به نمایندگی از سوریه و کشورهای دوست این کشور فعالیت می‌کنند، مشمول این قانون ‌است.
این تحریم‌ها علیه کمک کنندگان به سوریه برای تولید نفت، تأمین‌کنندگان نیازهای نظامی و فنی نیروهای این کشور نیز اعمال می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =