معاون رییس جمهوری: دولت به تکمیل موزه دفاع مقدس استان فارس کمک می‌کند

شیراز-ایرنا- معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه، با بیان اینکه برای دولت هیچ نمادی برای توسعه به اهمیت و جایگاهی همچون نمایشگاه و موزه دفاع مقدس نیست، گفت: دولت و این سازمان به تکمیل موزه دفاع مقدس استان فارس کمک می‌کند.

محمد باقر نوبخت، چهارشنبه در حاشیه افتتاح نمایشگاه دائمی دفاع مقدس استان فارس در جمع خبرنگاران افزود: مهمترین هدف برنامه ششم توسعه و سند چشم‌انداز ۲۰ ساله نظام جمهوری اسلامی ایران، دستیابی به توسعه است و در این چشم‌انداز به این موضوع که ایران تا سال ۱۴۰۴ کشوری توسعه یافته و در جایگاه نخست علمی و اقتصادی منطقه باشد تاکید شده است.
وی، با بیان اینکه باید توسعه تعریف شود و بدانیم آیا منظور از توسعه تنها در حوزه راه، سد، راه آهن و ...، است، اظهار داشت: همه اینها در روند توسعه نقش دارد اما هیچ کدام از این موارد توسعه‌ای که مد نظر رهبر معظم انقلاب است و در سند چشم‌انداز قرار دارد، نیست.
نوبخت ادامه داد: توسعه از منظر جمهوری اسلامی ایران، توسعه‌ای است که انسان می‌تواند به کمال برسد، اگر شرایط به کمال رساندن انسان‌ها برای هر دولتی فراهم شود می‌توان گفت آن دولت توسعه گراست و در این مسیر حرکت می‌کند.
رییس سازمان برنامه و بودجه بیان کرد: پیروزی انقلاب اسلامی اساساً یک تحول در کشور برای آزادی، استقلال مردم و نماد و زمینه‌ای برای توسعه انسانی بود.
نوبخت افزود: انقلاب اسلامی، یک انقلاب کاملا مردمی بود و با رای و آرای مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران شکل گرفت و این نظام برای این که بتواند آرمان‌های خود را تثبیت کند ۸ سال درگیر یک جنگ بزرگ بود، جنگی که می‌توانست به صورت عملی جمهوری اسلامی ایران را متوقف کند و انقلاب را ناکارآمد جلوه دهد.
وی گفت: رزمندگان، ایثارگران، جانبازان،شهدا و آزادگان همه دست به دست هم دادند برای اینکه بتوانند مانعی که در برابر رشد و ترقی جمهوری اسلامی ایران قرار دارد را بردارند.
معاون رییس جمهوری گفت: تلاش بر این شد تا در جمهوری اسلامی ایران بتوانیم زمینه کمال انسان‌ها را فراهم کنیم.
نوبخت بیان داشت: پس از جنگ تحمیلی درگیر یک محاصره بزرگ اقتصادی شدیم، این محاصره روز به روز تنگ‌تر شد و زانوی ظالم و نابکار رژیم آمریکا روی گلوی اقتصاد کشورهایی که می‌خواهند مانند جمهوری اسلامی ایران مستقل باشند بیش از پیش فشار وارد می‌کند.
وی اضافه کرد: اما با همه اینها کشوری مانند جمهوری اسلامی ایران و انقلاب اسلامی در مسیر توسعه، نه تنها توانست در داخل مشکلات را پشت سر بگذارد بلکه توانست در منطقه، الگویی ایجاد کند که آن الگو نشان دهنده یک روشی برای توسعه کشورها به عنوان توسعه انسانی و کمال انسان‌هاست.
نوبخت، با اشاره به تشکیل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، گفت: این نهاد و همچنین مجموعه موزه دفاع مقدس برای کسانی که دوران جنگ تحمیلی و دفاع مقدس را درک نکردند بسیار مهم است تا نسل جوان و آینده ایران با مواریث فرهنگی و اسلامی آشنا شوند، راه را بیاموزند و بدانند ایران کجا بوده و به کجا خواهد رسید.
معاون رییس جمهوری گفت: همانگونه که در سفر ۲ روزه خود به استان فارس، خود را موظف دانستم برای مساله آب، راه، راه آهن، آزادراه‌ها و سایر مسایل که توسعه فیزیکی، اقتصادی و مادی را به دنبال دارد تلاش کنم، به عنوان نماینده دولت و مسوول سازمان برنامه و بودجه کشور، برای تکمیل موزه دفاع مقدس استان فارس کمک خواهم کرد و در این زمینه اعتباری براساس توافقی که صورت می گیرد اختصاص داده خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =