ایران هراسی، اهانت به افکار عمومی مردم منطقه و کویت است

تهران - ایرنا - سفارت جمهوری اسلامی ایران در کویت در واکنش به اظهارات نابخردانه و سخیف برایان هوک اعلام کرد: مطرح کردن این سبک ایران هراسی، اهانت به افکار عمومی مردم منطقه و مردم فهیم کویت است.

به گزارش ایرنا، سفارت جمهوری اسلامی ایران در کویت روز چهارشنبه با صدور اطلاعیه‌ای ضمن محکوم کردن اظهارات نابخردانه و سخیف فرستاده آمریکا به کویت که مدعی شده بود ایران بیماری کرونا را به منطقه صادر کرده است اعلام کرد مطرح کردن این سبک ایران هراسی، اهانت به افکار عمومی مردم منطقه و مردم فهیم کویت است.

در اطلاعیه سفارت کشورمان در کویت آمده است: سفر فرستاده ویژه دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا به کویت برای ترغیب کشورهای منطقه به عدم التزام به قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت است و ‌آمریکا خوب است قبل از اینکه دلسوز مردم منطقه باشد به فکر مردم خود باشد بویژه رنگین پوستان، کسی که به مردم خود رحم نکند حتما به دیگران رحم نخواهد کرد.

این اطلاعیه در واکنش به ادعاهای ‌برایان هوک فرستاده آمریکا که گفته بود ایران کرونا را به خلیج فارس صادر کرده است، پاسخ داد: توصیه می‌کنیم هوک از این به بعد وارد این بحث نشود خوب است وی از منابع کویتی سئوال کند مبتلایان به کرونا که از ایالات متحده وارد کویت شدند چند برابر بیش از ایران هستند؟

‌سفارت کشورمان تاکید کرد: مطرح کردن این سبک ایران هراسی، اهانت به شعور مردم منطقه و مردم فهیم کویت است و سزاوار است یکی به این فرستاده آمریکا بگوید کرونا ویروس جهانی است و پشت مرزهای هیچ کشوری متوقف نمی‌شود و امروز همه دنیا درگیر آن هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =