نمایشگاه دائمی دفاع مقدس استان فارس افتتاح شد

شیراز-ایرنا- نمایشگاه دائمی دفاع مقدس استان فارس، عصر چهارشنبه با حضور محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه در محل موزه دفاع مقدس شیراز افتتاح شد.

در آیین افتتاح این نمایشگاه، عنایت‌الله رحیمی استاندار فارس، معاونان سیاسی، امنیتی و اجتماعی و هماهنگی امورعمرانی استاندار، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس و جمعی از فرمانده‌هان نظامی و انتظامی و مسوولان دستگاه‌های اجرایی این استان حضور داشتند.
جانشین هیات رزمندگان استان فارس در این مراسم گفت: این نمایشگاه، میعادگاه عاشقان و دلباختگان فرهنگ جهاد، ایثار و شهادت در رده‌های سنی نوجوان و جوان اعم از دانشجو، دانش‌آموز و آحاد مختلف مردم به صورت اردوهای نیمروزی خواهد بود.
سرگرد پاسدار هادی رضایی افزود: نمایشگاه دائمی دفاع مقدس در پنج ماه اخیر با پیگیری‌های شبانه‌روزی مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و همت مسوولان استانی، شهری و فرمانده‌هان نظامی و انتظامی به همراه جمعی از پیشکسوتان و یادگاران ۸ سال دفاع مقدس، با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برای زنده نگهداشتن یاد و نام شهدا ایجاد شده است.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان فارس نیز در این مراسم گفت: در حال حاضر در پروژه موزه دفاع مقدس این استان برای موزه‌آرایی و اتمام ساختمان نگارخانه (گالری) ۱۵۰ میلیارد ریال، رها سازی زمین‌های پیرامون موزه ۸۰۰ میلیارد ریال، طراحی و اجرای فاز دوم و سوم باغ موزه ۲۰۰ میلیارد ریال، تولید دانشنامه دفاع مقدس با ۲ هزار و ۳۰۰ مدخل ۲۰ میلیارد ریال، تولید کتاب و تاریخ دفاع مقدس در استان فارس ۲۰ میلیارد ریال و تجهیز و تکمیل مرکز اسناد و پژوهش‌های دفاع مقدس ۱۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =