پنتاگون برنامه خروج ۱۲ هزار نظامی آمریکایی از آلمان را اعلام کرد

تهران- ایرنا- وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) روز چهارشنبه برنامه خروج ۱۱ هزار و ۹۰۰ نفر از نظامیان آمریکایی از آلمان را اعلام کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه ان.بی.سی نیوز، با اجرای این برنامه شمار نظامیان آمریکایی در آلمان از ۳۶ هزار نفر به ۲۴ هزار نفر کاهش خواهد یافت.
«مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا در کنفرانسی خبری در پنتاگون گفت که این اقدام «به تقویت ناتو» و ایجاد بازدارندگی در مقابل روسیه منجر خواهد شد و ارتش آمریکا را برای «یک دوره جدید از رقابت قدرت‌های بزرگ» آماده می‌کند.
اسپر با اعلام اینکه خروج این نیروها «در هفته‌های آینده» آغاز خواهد شد، افزود که ۶ هزار و ۴۰۰ نفر از این نظامیان به آمریکا باز می‌گردند و پنج هزار و ۶۰۰ نظامی دیگر در سایر کشورهای اروپایی عضو ناتو مستقر خواهند شد.
این در حالی است که بسیاری از کشورهای اروپایی این اقدام را بیانگر وخامت بیشتر در روابط واشنگتن و برلین در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ می‌دانند.
ترامپ، کشورهای عضو ناتو از جمله آلمان را متهم کرده است که به اندازه کافی برای تقویت ارتش‌های خود بودجه در نظر نگرفته‌اند.
همچنین «ریچارد گرنل» سفیر آمریکا در برلین ماه ژوئن گفته بود: مالیات‌دهندگان آمریکایی از پرداخت هزینه دفاع از کشورهای دیگر اندکی خسته شده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =