نوبخت: اعتبار مورد نیاز بزرگراه دشت ارژن – ابوالحیات فارس تامین می‌شود

شیراز- ایرنا- معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: در صورت تکمیل پروژه بزرگراه دشت ارژن – ابوالحیات فارس تا پایان اسفندماه ۹۹، تمام اعتبار باقی‌مانده این پروژه از سوی سازمان برنامه و بودجه تامین و پرداخت خواهد شد.

محمد باقر نوبخت، عصر چهارشنبه در حاشیه بازدید از پروژه بزرگراه دشت ارژن- ابوالحیات در جمع خبرنگاران افزود: این پروژه نه تنها برای جنوب که به بوشهر و خوزستان مرتبط می‌شود بلکه به کهگیلویه و بویراحمد هم از همین مسیر متصل می‌شویم و بنابراین یک گلوگاه بسیار حساس است.
وی ادامه داد: اگر این ۲۳ کیلومتری که بین دشت ارژن و تنگه ابوالحیات در حال حاضبر در دست طراحی داریم بر اساس قولی که دست‌اندرکاران پروژه داده‌اند حداکثر تا پایان اسفند ۹۹ تکمیل شود علاوه بر کاهش ۴۰ تا ۴۵ کیلومتری زمان سفر، از نظر ایمنی و سلامت مسافران نیز بسیار حائز اهمیت خواهد بود.
نوبخت اظهار داشت: بر اساس توافقنامه‌ای که با استاندار فارس امضا خواهیم کرد، بخشی از اعتبار مورد نیز این پروژه پرداخت خواهد شد و باقی‌مانده اعتبار آن را در صورت بهره‌برداری تا پایان سال ۹۹، پرداخت خواهیم کرد.

بزرگراه دشت ارژن- ابوالحیات یک پروژه حیاتی است
استاندار فارس نیز، پروژه بزرگراه دشت ارژن – ابواحیات را یک طرح مهم و حیاتی برای این استان دانست و گفت: این مسیر، یک گلوگاه اساسی و خطرناک است و هرسال حوادث رانندگی دلخراشی در آن روی می‌دهد.
عنایت‌الله رحیمی افزود: در بازدید امروز مقرر شد که اعتبار لازم برای تکمیل پروژه هم از سوی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) به عنوان پیمانکار پروژه و هم سازمان برنامه و بودجه انجام و پروژه در موعد مقرر یعنی پایان سال ۹۹ به بهره‌برداری برسد.
عملیات اجرایی پروژه تکمیلی قطعات اول و دوم بزرگراه دشت ارژن – ابوالحیات در سال ۱۳۹۱ آغاز شده و در حال حاضر ۷۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
هدف اصلی از اجرای این پروژه، اتصال ایمن جاده‌ای بین استان‌های خوزستان، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد به استان فارس و کاهش زمان سفر است.
در حال حاضر ۱۵کیلومتر از این پروژه در مرحله سابگرید (بستر روسازی) و آماده انجام روسازی و چهار کیلومتر لایه اول نیز آسفالت شده است و در صورت تامین مالی، این پروژه در سال ۱۳۹۹ به بهره برداری می‌رسد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =